4:51 18/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > "ביום שבו נרצחים יהודים זה מה שיש למשטרה לעשות?"

"ביום שבו נרצחים יהודים זה מה שיש למשטרה לעשות?"

בלי ראיות ובלי הליך משפטי - השב"כ הוציא צו מנהלי נגד קטין בן 16. "הוא לא הואשם בכלום ולא ניתנה לו זכות להתגונן"

משטרת ישראל הגיעה השבוע להתיישבויות ביהודה ושומרון. במהלך פעילות בגוש יישובי שילה, בלשי המשטרה ניגשו לנער בן 16 והגישו לו צו המנהלי. הצו הורה על הקטין לשעות במעצר לילי בבית הוריו, ובמקביל, אוסר עליו ליצור קשר עם 170 איש.

הצו נמסר ללא ראיות וללא הליך משפטי. הצו הוגש עם חתימתו של רוני נומה, אלוף פיקוד מרכז. בצו נכתב כי הקטין "מעורב אישית בקשר לפעילות בלתי חוקית ואלימה המסכנת חיים ורכוש, לרבות אלו של תושבי אזור יהודה ושומרון".

%d7%a6%d7%95-%d7%9e%d7%a0%d7%94%d7%9c%d7%99
הצו המנהלי. צילום: ארגון חוננו

חלק ניכר מהשמות המוזכרים בצו לא יצרו קשר מעולם עם הקטין, חלקם יצרו איתו היכרות שטחית בלבד. מארגון "חוננו", המייצג את הקטין, נמסר: "רשימה של איסור קשר עם 170 איש ובהם קצינים ולוחמים ביחידות מובחרות בצה"ל, אנשים שהקטין אינו מכיר, ושלא נעצרו מעולם, וכן ילד בן 12, מוכיחה פעם נוספת כי הצווים המנהליים אינם ענייניים, וכל מי שלא בדעה הנכונה הופך ליעד של המחלקה היהודית בשב"כ שאין עליה שום ביקורת".

בתוך כך, בארגון חוננו דורשים כי מוסד ממשלתי יפקח על פעילות המחלקה היהודית בשב"כ. "כשהשב"כ מגדיר את הישוב נוף איילון, ישוב על כביש ירושלים תל אביב אשר גרים בו שופטים, כסביבה אידיאולוגית בעייתית, וקצין מיחידה סודית משתרבב לצו מנהלי, על ראשי הציבור לערוך חישוב מסלול מחדש ביחסם אל המחלקה היהודית בשב"כ".

אביו של הנער מסר בתגובה: "מצער שביום שבו נרצחים יהודים, זה מה שיש למשטרת ישראל לעשות – לתת לילד צו מנהלי. מדובר בצו מופרך, לא ישים ולא הגיוני, הילד אמור להסתובב ברחוב עם רשימה ולבדוק כל עת עם מישהו מסביבו הוא אחד מתוך 170 האנשים שאותם הצו אוסר לו לפגוש שאת חלקם הוא לא מכיר ולא פגש מעולם. וכל זה ללא שהואשם במשהו וללא שניתנה לו הזכות להתגונן".

אלעד שור

אלעד שור

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_6

אופנהיימר: "השבוע גבאי פגע בתומכיו"

יו"ר מפלגת העבודה אמר שלא צריך לפנות יישובים במסגרת הסכם שלום ועורר את חמת מצביעיו. יריב אופנהיימר: "זו אמירה שמנוגדת לבייס הפוליטי שלו"