10:26 18/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > ביום הכיפורים: לבתו של הנרצח בפיגוע נולדה בת

ביום הכיפורים: לבתו של הנרצח בפיגוע נולדה בת

אחרי שאיבדה בשנה שעברה את אביה יעקב ואת אחיה נתנאל, שרה תחיה ליטמן-ביגל הולידה בת, דווקא ביום הדין

מזל טוב לאריאל ביגל ולשרה ליטמן, להם נולדה בת במהלך יום הכיפורים.  אחד עשר חודשים לאחר שאיבדה את אביה יעקב (40) ואת אחיה נתנאל (18) בפיגוע ירי בצומת סמוע בכביש 60 סמוך לעתניאל, באה נחמה לשרה-תחיה, דווקא ביום כיפור. היום (ד') נולדה לה ולבעלה אריאל ביגל בת.

בני הזוג ביגל. חוגגים הולדת בת בכורה. צילום: פלאש 90
בני הזוג ביגל. חוגגים הולדת בת בכורה. צילום: פלאש 90

השניים היו בדרכם עם שאר בני המשפחה לחגיגת שבת הכלה של שרה-תחיה, שאמורה הייתה להתחתן במהלך השבוע לאחר מכן. המחבל עמד עם רכב בצד הדרך, וביצע את הירי כשהוא מחוץ למכוניתו. המקום שבו אירע הפיגוע הוא עיקול שבו הרכב כנראה האט מעט. לאחר מכן נכנס המחבל למכוניתו – ונמלט.

על אף האבל הגדול, השניים בחרו להתחתן כשבועיים לאחר הלוויה והזמינו את המוני ישראל לחגוג איתם את בניין הבית החדש. לחופה, שנערכה בבנייני האומה שבירושלים, הגיעו אלפים מכל רחבי הארץ. בחתונה השתתפו אישי ציבור רבים, ביניהם אשת ראש הממשלה שרה נתניהו. הזמר החסידי אברהם פריד בני הזוג והגיע לבנייני האומה על מנת לשיר בחתונתם ולהרקיד את אלפי המשתתפים.

שרה נתניהו אמרה בחתונה, "מזל טוב לשרה תחיה ואריאל ולאמא נעה. אתם אגרתם כוחות לעמוד ביום הזה של שמחה מהולה בעצב כל כך גדול ובכאב כל כך גדול על האובדן של האבא והאח. אני אתכם מחבקת בשמי, בשם ראש הממשלה ובשם כל עם ישראל, אתכם ואת האחים הצעירים יותר ומברכת אתכם שתבנו בית לתפארת בעם ישראל".

שרה תחיה ליטמן ואריאל ביגל ביקשו להודות לציבור הרחב שהגיע לשמח אותם ביום שמחתם. ״עד לפני שבועיים אף אחד לא הכיר והתעניין בי ובאריאל ואז ברגע אחד ביום שישי בשיא ההכנות אבא ואחי נרצחו ע"י מחבל אכזר", אמרה שרה תחיה.

"אין רגע שאני לא מתגעגעת לחיוך של נתנאל, לענווה והצניעות של אבא וזה ילווה אותי תמיד. אבל דווקא מתוך הכאב בחודש הגבורה לפני חנוכה נפיץ ביחד עם כל עם ישראל אור עצום של שמחה, נתינה ואהבה שעם ישראל הרעיפו עלינו", הוסיפה אז.

כעת, כאמור, השניים חוגגים סגירת מעגל, בהולדת בת חדשה. שתהיה שנה טובה.

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

פורץ שנתפס בבנק בירושלים. צילום: דוברות המשטרה

פורץ נתפס "על חם" במהלך שוד בנק בירושלים

המשטרה עצרה לפנות בוקר תושב שועפט בן 23 במהלך פריצה לסניף בנק בדרום ירושלים, כשהוא מסתובב במקום ומחטט במגירות