האירופי העליון לצדק בלוקסמבורג החליט היום (ד') להשאיר את ברשימת ארגוני הטרור של , לאחר שב-2014 זוטר יותר קיבל את ההחלטה להסיר את מרשימת ארגוני הטרור, עליהם מוטלים . בעקבות ההחלטה אז, הארגון הוצא מהרשימה באופן זמני לתקופה של שלושה חודשים או עד הגשת הערעור, זאת בטענה כי המסמכים שהוגשו לא היו מבוססים על בדיקת הרשויות האירופיות המוסמכות את המעשים של אלא על כתבות ומאמרים באינטרנט.

מחבלי חמאס בתוך מנהרת תקיפה. צילום: רויטרס
מחבלי חמאס בתוך מנהרת תקיפה. צילום: רויטרס

 

שגריר האיחוד בישראל, לארס פאבורג אנדרסן, הסביר בראיון ל-360 כי "בעקבות ההחלטות המשפטיות הקודמות בסוגיה האיחוד האירופי שב והגדיר את חמאס כארגון טרור ב-2015 והגדרה זו בתוקף עד היום. היא גם לא צפויה להשתנות בהמשך, שכן במועצת קשרי החוץ יש קונצנזוס בנושא". אולם, אנדרסן הוסיף כי ככל הנראה חמאס יערער על ההחלטה – ערעור שיוביל לקרב משפטי חדש שיימשך מספר שנים.

את הערעור לבית הדין העליון הגישו הבלגים, והוא, כאמור, התקבל. בהחזירו את התיק לבית הדין הזוטר, בית הדין העליון כי "בית הדין לא היה אמור לבטל את המשך הכללת חמאס ברשימה".

בית הדין הגבוה לצדק של האיחוד האירופי. צילום: sprklg
בית הדין הגבוה לצדק של האיחוד האירופי. צילום: sprklg

 

רשימת ארגוני הטרור של האיחוד האירופי גובשה ב-2001, לאחר פיגוע ה-11 בספטמבר בארה"ב ועל הארגונים הנכללים בה מוטלות סנקציות כמו הגבלת תנועה של מנהיגיהם באירופה והקפאת נכסיו בישבת.:עוד באותו נושא