יאח"ה – היחידה הארצית לחקירות הונאה – יחידת , בודקת תלונה שהוגשה נגד ראש העיר – כך על פי דיווח ב- 0404. בתלונה נטען כי ראש העיר ובכירים בעירייה האשימו מנהל מחלקה בעירייה בחתימות על המחאות למקורבים, לאחר שזה חשף שחיתות שלכאורה בוצעה בעירייה. המנהל הושעה מתפקידו, ולאחר ארבעה חודשים, נחקר במשטרה בעקבות תלונה שהגישה העירייה נגדו.

יונה יהב ראש עיריית חיפה. צילום: פלאש 90
יונה יהב ראש . צילום: פלאש 90

לטענתו העובד הוא נדהם לשמוע על החשדות נגדו נוכח העובדה  שאין ולא היתה לו זכות חתימה על המחאות. לדברי העובד מדובר בתלונת כזב כדי להצדיק את השעייתו מהעבודה, ובמסגרת החקירה לא הוצגה בפניו כל ראיה.

בתלונה שהוגשה כאמור ליאח"ה ונבדקת כעת ע"י המשטרה, צוין כי "מנהל המחלקה החל להציף בעיות ושאלות בנוגע להתנהלות העירייה ובכירים בתוכה, לרבות מינוי מנהלת מחלקה… בעניין השתלת נתונים כוזבים בכדי להעניק זכאויות כספיות ואחרות, בעניין גניבת כספים… רישום כוזב ופיקטיבי של שעות עבודה ומסמכים, העברת כספים בלתי חוקית לעמותה ועבירות נוספות על החוק".

בתלונה נכתב כי העובד הבין ש"בעלי התפקידים בעיריית חיפה, לרבות ראש העיר… קשרו יחדיו כדי למנוע ממנו לחשוף את שחיתותם שלהם על ידי תפירת תיק שלא היתה ולא נבראה".לפי התלונה הוקלט יהב שלא בידיעתו כמי שמתנגד לכאורה לטפל באוכלוסיות החלשות בכרמל. הקלטת שפורסמה הסבה נזק תדמיתי לראש העיר ומאז, לכאורה, הוא מחפש לנקום במנהל המחלקה.

עוד צוין בתלונה כי, "השחיתותיות הרבות שחשף לאורך שנות העסקתו, כמו גם תפירת התיק הגסה שבוצעה כלפיו, צריכה להיוות בסיס לקיום שימועים לראש עיריית חיפה (ולבעלי תפקידים נוספים) שכן חומרת התלונה כנגדם עולה לאין ערוך על רישום כוזב במסמכי תאגיד".

מיחידת להב 433 נמסר כי הפנייה הועברה לבחינת הגורמים המתאימים. מעיריית חיפה נמסר בתגובה כי, "מדובר בתלונת סרק שאין בה דבר וחצי דבר וכל מטרתה ובסיסה ניסיון להימנע מחקר האמת. בנוסף, עניינו של העובד מצוי בדיונים בביה"ד למשמעת והוא מצוי בהשעייה שאושרה על ידי בית הדין".

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.