תנועת "", החלה אמש (ה') את הסמינר האידאולוגי השנתי שלה בחבל מועצת בנימין בסימן חיזוק ההתיישבות הציונית בארץ ישראל. במהלך הסיור נחנכה מחדש בטקס מרגש האנדרטה לזכר הי"ד.

פעילי "אם תרצו" ודבורה גונן בחידוש האנדרטה לזכר דני גונן הי"ד במעין ליד דולב. צילום: תנועת 'אם תרצו'

 

בסמינר משתתפים עשרות מפעילי התנועה ובהם ראשי הסניפים באוניברסיטאות ובמכללות מכל הארץ. בשנים האחרונות הסמינר נדד בין חלקי הארץ השונים והיה בין השאר בנגב, בשומרון, בגולן, בירושלים ובחברון. הפעם הוחלט לחזק את הקשר בין פעילי התנועה למפעל ההתיישבות המשגשג בחבל בנימין.

הסמינר החל בפגישה עם דוברת מועצת בנימין, תמר אסרף שסיפרה על האתגרים בייצוג מועצה כה משמעותית בהתיישבות לאור תקופה זו. לאחר השיחה נערך סיור בשילה הקדומה ותצפית מגג הארץ.

לאחר טבילה במעיין ביקרו המשתתפים בעין דני ליד הישוב דולב, המקום בו נרצח דני גונן הי"ד לפני כ-3 שנים. לטקס המרגש שנערך במקום הצטרף  גם מפקד חטיבת אפרים אל"מ עידן כ"ץ וכולם יחד, חידשו את כבר 3 פעמים.

"את דני שלי אני לא יכולה להחזיר אני אעשה כל כדי למנוע את המשפחה השכולה הבאה", אמרה האם דבורה אשר הקימה את 'פורום בוחרים בחיים' של המשפחות השכולות.

האנדרטה לזכר דני גונן הי"ד במעין ליד דולב. צילום: תנועת 'אם תרצו'

 

"המשך ההתיישבות – המפתח לניצחון כל אויבנו"

לאחר מכן, המשיכו המשתתפים לביקור בישוב נווה צוף. את הערב בילו בבית ספר שדה עפרה ושמעו שיחות מפי ד"ר רן ברץ, ראש מערך ההסברה הלאומי לשעבר במשרד ראש הממשלה ויו"ר תנועת "אם תרצו" .

רכז הפעילים הארצי של "אם תרצו", תום ניסני, אמר כי הסמינר הוא יריית פתיחה לעשייה הציונית השנתית של התנועה. יו"ר התנועה מתן פלג אמר כי הוא שואב עידוד רב מצמיחתה והצלחותיה של התנועה בשנה החולפת ומכך שעשרות סטודנטים איכותיים בחרו בתקופת הקיץ לוותר על חופשתם ולהעלות לצפון לחיזוק אידיאולוגי וציוני.

פעילי "אם תרצו" ודבורה גונן בחידוש האנדרטה לזכר דני גונן הי"ד במעין ליד דולב. צילום: תנועת 'אם תרצו'

 

"התנועה הפכה בשנים האחרונות לרשת ציונית המתרחבת על בסיס קבוע ונמצאת בכל פינה בארץ. בשנים האחרונות הסמינרים של התנועה נערכו בנגב, בירושלים, ביהודה ושומרון ובגולן וכעת התמקדנו בבנימין כדי לחבר את מובילי התנועה לחלק ארץ חשוב זה. המשך ההתיישבות בכל חלקי הארץ היא המפתח לניצחון על כל אויבנו", אמר פלג.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.