נערכת למצב החדש: הבוקר (ב') הציבה המשטרה המקומית של שלושה מרכזיים ברחבי הבירה, אחרי ששני פיגועים שהתרחשו בעיר בחודש האחרון התחילו כפיגועי דריסה על , כך פורסם בחדשות 2.

אחרי הפיגוע שביצע ארגון דאעש במוצ"ש האחרון בלונדון, בו נרצחו שבעה בני אדם ועשרות נוספים נפצעו, הציבה המשטרה מחסומי בטון על מנת למנוע ממחבלים את האפשרות לרדת עם הרכב מהכביש ולדרוס בני אדם. הבטונדות הוצבו בגשרים ווסטמינסטר, ווטרלו ולאמבת'.

Pedestrians walk past barriers on Westminster Bridge, in central London June 5, 2017. REUTERS/Hannah McKay. - RTX3926K
בטונדות על גשר ווסטמינסטר במרכז לונדון. צילום: רויטרס

 

ראש מועצת רובע ווסטמינסטר בעיר ניקי אייקן, אמרה כי "סוג כזה של מחסום ביטחוני צריך להיות חלק מפתרון קבוע", וזאת בנוסף לנוכחות המוגברת של המשטרה וכוחות הביטחון הבריטיים בעיר.

גורם מודיעין בריטי סיפר לרשת ל"פוקס ניוז" כי נשקלים שורת צעדים עקב מתקפת הטרור בלונדון לצורך חיזוק הביטחון בעיר. בין היתר נשקל גיוס ופריסה של יחידות נוספות ללוחמה בטרור וקידום חוקים חדשים לאיסוף מידע על חשודים בטרור. אם יורשעו, אזרחותם תבוטל כצעד הרתעתי. בנוסף סיפר אותו גורם כי "יש גם דיבורים מוקדמים שדברים עשויים להגיע עד לאיסור לבישת בורקה. נכון לרגע זה מדובר בלחשושים, אבל אם זה יצא לפועל, ניתן לשער שזה ייאכף ברחבי בריטניה".

ב"וואלה" פורסם כי ראש הממשלה הבריטית השתתפה באירוע בחירות בווייטהול, במהלכו אמרה כי "דרך החיים שלנו וההליך הדמוקרטי חייבים להמשיך", וסיפרה כי המשטרה קיבלה סמכויות נרחבות יותר לטובת המלחמה בטרור. "אנחנו חייבים לעשות הרבה יותר, כדי להביס את האידאולוגיה המרשעת של קיצוניות אסלאמיסטית".

ראש הממשלה סיפרה כי זהות שלושת התוקפים ידועה לרשויות וכי בשלב זה נעצרו 11 חשודים בסיוע או מעורבות בפיגוע וכי זהותם תתפרסם בקרוב. רשת RTE מדווחת כי אחד המחבלים הוא מרוקאי תושב דאבלין, המחזיק באזרחות אירית ונשוי לאישה סקוטית.

אחרי ישיבת ועדת החירום שכינסה מיי, אמרה רה"מ לתקשורת כי רמת הכוננות בממלכה נשארה "חמורה" והזהירה כי "המשך רמת הכוננות הגבוהה משקפת כי קיימת סבירות הגבוהה להתרחשות טרור נוסף".

 

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.