מדליקת המשואה הצעירה ביותר היתה הלל בראלי, בת 17 בסך-הכל. בראלי מנהלת את מוקד המתנדבים בשדרות. "מוקד המתנדבים צמודים לטלפונים ועונים על כל צורך", היא מספרת.

"בצוק איתן היינו עורכים ביקורי בית. נוער היה עובר בית-בית ובדק אם חסרות תרופות, אם שומעים את האזעקה ומאז בעצם אנחנו ממשיכיים".

כתלמידת כיתה י"א, החזרות לטקס נופלות בין בחינות הבגרות והמתכונות השונות. אולי זו הסיבה בגללה היא נותרת ענווה לנוכח הטקס המרגש.

"אני לא חושבת שבחרו בי כי קוראים לי תהל בראלי וכי אני משדרות, אלא כי אני מייצג פה נוער", היא אומרת.

אפילו כשהגיעה למשפחתה הבשורה על כך שהיא נבחרה להדליק משואה, צניעותה עיכבה את הגעת הידיעה אליה.

"הייתי בפולין עם מסע של בית הספר ומרכז ההסברה התקשר אליי כל הזמן. לא ידעתי מה זה מרכז הסברה, אז חשבתי שאחכה להם ואענה להם רק כשאגיע הביתה. לפני שעליתי לטיסה, אמא ביקשה ממני שאשלח לה תמונה שלי לבד, אני לא נוהגת להצטלם לבד, ובגלל שהיה לחץ של הטיסה חיכיתי שאגיע לארץ ואצטלם שם", מספרת בראלי הצעירה.

אך גם כשהמשלחת חזרה ארצה, הטקסים בכותל ובאולפנה גרמו לה לשכוח מהתמונה ורק לאחר המנוחה שאחרי המסע התעוררה לשמוע את הבשורה המרגשת. "לא ידעתי בכלל שהציעו אותי כמועמדת", מספר בראלי.

מי שעמדה מאחורי המועמדות היא מדליקת המשואה משנה שעברה, מרים פרץ. "היא מודל לחיקוי, אדם גדול. גיבורה", היא אומרת בהתרגשות.

המסר של בראלי לאומה: "להיות אנשים טובים יותר, לתרום כמה שיותר. אני אשמח להיות על הבמה. זה עם ישראל בתפארתו".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.