לפני כשבועיים נעלמו עקבותיהן של שתי אחיות ישראליות בארגנטינה וכעת מתבהר שגיל פרג, בנה של אחת מהן שנעצר בחשד למעורבות בהיעלמות, קבר את גופות השתיים בחצר ביתו.

גופותיהן של השתיים, פרחיה סרוסי ואחותה לילי פרג, אותרו בחצר ביתו של פרג באזור העיר מנדוסה שבמערב ארגנטינה, כך אישרה הלילה (ראשון) המשטרה המקומית. לפי המשטרה, הגופות אותרו בפינת החצר, בעומק של כמטר וחצי. זאת אחרי שהמשטרה חפרה בשטח עם טרקטורים ונעזרה בכלבי גישוש.

מעצרו של גיל פרג בארגנטינה. צילום: באדיבות משטרת מנדוסה

 

לילי פרג חיה באוסטרליה בשנים האחרונות, שם עבדה כחוקרת ומרצה באוניברסיטת ניו-אינגלנד. השתיים הגיעו לבקר את בנה של סרוסי, גיל פרג, שמתגורר בארגנטינה, ולנו בדירה ששכרו בעיר. שלשום עצרו הרשויות בארגנטינה את פרג, בחשד שרצח כאמור את אמו פרחיה ואת דודתו.

אמש קיימה קלאודיה ריוס, השופטת-חוקרת הארגנטינאית, מסיבת עיתונאים בה דיווחה על הראיות שנאספו נגד פרג והובילו להחטלה לעצור אותו. היא הסבירה, כי במהלך פשיטה של המשטרה בבית החשוד נערך חיפוש גם באתר בנייה סמוך, בוא נמצאו דגימות דם בשק של בטון.

פרחיה סרוסי ולילי פרג. צילום: באדיבות המשפחה

 

כמו כן, נמצאה במקום חולצה של אדם צעיר ועליה כתמי דם ובדלי סיגריות. החוקרים לקחו דגימות גם מהבית שבו התגוררו שתי האחיות בשכירות, ודמיון נמצא בין דגימות הדם בשתי הזירות וכן ממצאי DNA של הנשים. מדבריה של השופטת-חוקרת ריוס, עולה כי המשטרה הארגנטינאית חשדה מהרגע הראשון שהוא אחראי להיעלמותן של שתי הנשים, אך הם ככל הנראה חיכו לתוצאות בדיקות ה-DNA ודגימות הדם.

עוד חשפה ריוס כי מצלמות האבטחה של בית הקברות הסמוך הראו שב-12 בינואר בשעה 9:30, שתי האחיות ועוד גבר תועדו נכנסים לביתו של גיל פרג, במה שהייתה העדות המצולמת האחרונה שבה נראו השתיים בחיים.

 

 
אלון מליק

אלון מליק