דרישה מימין: לא לפרסם את תוצאות הבחירות. כבר משעות הבוקר (ה') מתחוללת דרמה בוועדת הבחירות. אחרי שנספרו המעטפות הכפולות, התגלו במערכת תקלות טכניות בהזנת המספר האמיתי של מספר המעטפות.

יו"ר השופט . צילום: הלל מאיר TPS

 

30-40 קלפיות נבדקות בעקבות תלונות על חריגות בלתי סבירות. נוסף על כך ישנן 36 קלפיות שנפלטו החוצה בגלל נתונים חריגים כמו מעל 100 אחוזי הצבעה ואי דיוקים נוספים. מדובר על כ-18,000 קולות.

מפלגת 'הימין החדש', נכון לנתונים העדכניים שיש בידי הוועדה, נמצאת במרחק של 1380 קולות בלבד מאחוז החסימה. במפלגה דרושים שלא לפרסם הלילה את התוצאות.

לדבריהם התקבלו במטה המפלגה כ-1,000 פניות על תקלות וכשלים בהליכי ההצבעה בבחירות, הן בקלפיות ברחבי הארץ והן בקולות החיילים. ״יש כאן אי סדרים במימדי ענק, נילחם עד הקול האחרון״, נמסר מהמפלגה. במטה 'זהות' טוענים גם כן לזיופים ושוקלים לעתור לבג"ץ.

שרת המשפטים ויו"ר '', איילת שקד, נצפתה היום מסתגרת בלשכתה. בסביבתה אומרים שלא היה מצב כזה בו מפלגה לא עברה בגלל אלף קולות.

שקד מחוץ לישיבת ועדת הבחירות. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

ב'ימין החדש' מבקשים מהפעילים לבדוק באתר הבחירות קלפי-קלפי ולראות אם היה פער בין מה שהוקלד לבין נתוני ההצבעה למפלגה כפי שהם מכירים. בינתיים הם אוספים את התלונות. אם יעברו את אחוז החסימה, יגדל גוש הימין בשני מנדטים נוספים ויעמוד על 67 מושבים בכנסת ה-21.

גם סיעת 'יהדות התורה' פנתה ליו"ר ועדת הבחירות השופט חנן מלצר בדרישה לדחות את פרסום התוצאות הסופי עד לבדיקת הנתונים לעומק. לטענת חברי ועדת הבחירות של המפלגה, ב-5 קלפיות באזורים חרדים מובהקים הוקלדו בטעות נתוני ההצבעה של מפלגות אחרות על חשבונה של יהדות התורה. בנוסף, ישנם אי התאמות בין התוצאות בקלפיות לבין הנתונים שהזינה ועדת הבחירות. במידה והבקשה לא תתקבל יהדות התורה תנקוט בכל הצעדים המשפטיים האפשריים על מנת לתקן את הדרוש תיקון.

יו"ר מרצ, תמר זנדברג, שמפלגתה מתנדנדת עם המנדט החמישי, הגיעה אף היא, כמו גם גם הרב חיים אמסלם מ'זהות' שטוען לזיופים בקלפיות.

בוועדת הבחירות עובדים קשה בבדיקת הדברים כבר שעות רבות. תוצאות אמת, כך הודיע יו"ר ועדת הבחירות השופט חנן מלצר, צפויות להתפרסם באתר בחצות. ערעורים ניתן להגיש עד ה-1 במאי.

ולמרות המתח הרב, חברי הוועדה מצאו אתנחתא קלה כשחגגו ליו"ר הועדה השופט מלצר מסיבת יום הולדת ספונטנית בזמן ההמתנה לתוצאות האמת.

ח"כ דוד ביטן (הליכוד) הבטיח להעניק לו מנדט במתנה וח"כ זנדברג שאלה ממי יילקח. נציגי הסיעות הודו למנכ"ל הוועדה ולצוות המקצועי על עבודה מצוינת לכל אורך הדרך.

אילת כהנא

אילת כהנא


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.