4:13 19/02/2018
דף הבית > אקטואליה וחדשות > בחסות היועמ"ש: מחבלים ייהנו משיפור תנאי מאסר

בחסות היועמ"ש: מחבלים ייהנו משיפור תנאי מאסר

השר גלעד ארדן ניסה להחריג את המחבלים מפסיקת בג"ץ לפיה יש להרחיב את שטחי המחיה של אסירים - ונבלם ע"י משרד המשפטים

מחבלים בכלא דמון. ארכיון. צילום: פלאש 90
ייהנו מתנאי מחייה טובים יותר. מחבלים בכלא דמון. צילום: פלאש 90

משרד המשפטים בלם את היוזמה של השר לביטחון הפנים גלעד ארדן שלא להרחיב את שטח המחיה של מחבלים בכלא הישראלי, כך פורסם ב"הארץ". לפני חמישה חודשים פסק בג"ץ כי יש להגדיל את השטח המוקצה לכל אסיר, ובמשרד המשפטים קבעו כי לפי פסק הדין יש לחולל את השינוי בכל בתי הסוהר בארץ.

לפי פסיקת בג"ץ, אמורה המדינה להגדיל את השטח המוקצה לכל אסיר בשתי פעימות. עד לחודש מרץ 2018 לשלושה מטרים רבועים, ועד סוף אותה שנה לארבעה מטרים רבועים וחצי. בשל המועד הקצר ליישום הפסיקה, יזם השר ארדן חקיקה להחרגת המחבלים בכלא, כך שהם לא ייהנו מהפסיקה. בסופו של דבר, משרד המשפטים החליט לשלול את היוזמה של השר לביטחון הפנים באישור היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלביט.

כדי לעמוד בפסיקה, הועברו מחבלים רבים לכליאה באוהלים ומספר גבוה של מחבלים בכלא קציעות כבר משוכנים באוהלים. המדינה ממשיכה לבחון אפשרויות שונות ליישום בדרישת בג"ץ. נכון להיום, ישנם מעל ל-6,000 מחבלים, רבים מהם רוצחים עם דם על הידיים, המרצים עונש מאסר בבתי הסוהר בארץ.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך תוכן, ערוץ 20.
ניר מועלם
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

"זה הזמן לחזק את החיילים, לא לבקר אותם"

סרן במילואים זיו שילון כתב כי האירועים האחרונים בגבול הרצועה החזירו אותו 5 שנים אחורה. בראיון ל'היום הזה' סיפר: "בניגוד להיום, כשאני נפצעתי הרגשתי שיש קונצנזוס של תמיכה בי"