הנזק שנגרם בשדרות מירי . צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ארגוני הטרור הבטיחו רגיעה – הירי נמשך: במהלך הלילה (א’) נמשך ירי רקטות חמאס מעזה לעבר ישובי הדרום. זאת לאחר שבסוף שבוע מהלכו נורו כ-200 רקטות לעבר יישובי הדרום, הודיעו ראשי על השגת הסכם רגיעה מול . בתגובה להודעה אמר גורם בטחוני בכיר: “רק העובדות בשטח יכתיבו את המשך התגובה שלנו”.

בחמאס הודיעו כי ההסכם הושג על ידי מתווכים בינלאומיים, בג’יהאד האסלאמי אישרו גם הם את הסכם הרגיעה. בהודעה מטעם הג’יהאד האסלאמי נאמר: “הושגה הסכמה לחזור להבנות הפסקת האש שהושגו לאחר צוק איתן ולהשיב את השקט על כנו. הג’יהאד יהיה מחויב להפסקת האש ככל שישראל תהיה מחויבת לה”.

תקיפת צה”ל ברפיח, הערב. צילום: פלאש 90

משלחת של בכירי חמאס בראשות חליל אלחיה, נמצאים במצרים מאז יום חמישי. הם הגיעו בהזמנת המצרים כאשר על פי הדיווחים, הייתה אכזבה בקהיר שבכירי ההנהגה ואיסמעיל הנייה לא הגיעו לפגישה.

מטרת הפגישה הייתה להוביל לתוכנית הומניטארית לשיקום בתמורה להפסקת טרור העפיפונים והבלונים ברצועת עזה, ככל הנראה המגעים האלו לא נענו. ההסלמה האחרונה, הובילה לשיחות נוקבות יותר מצד המצרים, שהביאה כאמור להפסקת הירי.

מנהיגי חמאס בעזה, יחיא סינוואר ואיסמעיל הנייה

בהודעה מטעם פאוזי ברהום, דובר חמאס נאמר: “לא נסוג מעמדתנו ומהמשוואה הברורה, הפגזה תענה בהפגזה”, הוא המשיך “ההתנגדות תפגע בעל הכח בציונים. הכיבוש הוא זה שאחראי באופן מלא להסלמה האחרונה”. בכיר החמאס יחיא סנוואר אמר מצידו “נמשיך לתקוף כדי להגן על העם הפלסטיני מהעוינות הישראלית. לא ננטוש את תפקידנו להגן על עמנו”.

תקיפת צה”ל בעזה. צילום: פלאש 90

חבר ועדת חוץ וביטחון אמר הערב בעקבות הדיווחים על הפסקת האש: “תהיה זו טעות להפסיק את האש ולדבר על הסכמים, לאחר תקיפות הטרור על הגדר, בשדרות ובמרחב הנגב, לפני שנבצע עוד תקיפות ופגיעות משמעותיות וקשות, בראשי המחבלים ובתשתיות הטרור. לא צריך לחכות למציאות בה יהיו הרוגים בקרב אזרחינו או חיילינו”.

כיפת ברזל בפעולה בשמי אשקלון, היום. צילום: פלאש 90
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.