ממשלת הודיעה אתמול (ב') במהלך ועידת התורמות לאונר"א, ' לפליטים פלסטינים במזרח התיכון', כי היא את תמיכה התקציבית בארגון ב-11.34 מיליון יורו, מה שיעמיד את סך תמיכתה על  בסך הכל. החלטת בריטניה מגיעה בעקבות המשבר התקציבי שאליו נקלע הארגון עם החלטת ארה"ב לקצץ 250 מיליון דולר מתמיכתה. זאת בצל , הדוכס מקיימברידג', אתמול והיום, ביקורו הראשון כנציג רשמי ראשון של בית המלוכה בישראל.

אחת מתוך מאות שקי המלט שהועברו לרצועה ע"י אונר"א ונמצאו במנהרת טרור. צילום: דו"צ

 

"בריטניה תספק תמיכה כספית לאונר"א מוקדם מכפי שתוכנן במקור, ותשחרר 38.5 מיליון ליש"ט לסוכנות הכוללים 10 מיליון ליש"ט בנוסף לחבילת התמיכה של 28.5 מיליון ליש"ט עליה הכריז השר בראט בוועידת השרים המיוחדת על אונר"א ברומא בחודש מרץ", נאמר בהצהרת הממלכה.

הנסיך ויליאם בפגישתו עם רה"מ בנימין נתניהו ורעייתו. צילום: מארק סלם, לע"מ

 

עוד נאמר בהצהרה, כי "הסיוע הבריטי מספק לפליטים פלסטינים, כולל תושבי הרצועה, שירותי בריאות וחינוך חיוניים", והודגשה התרומה הקודמת כתגובה להפגנות האחרונות בעזה. "מעשי האלימות לאחרונה בגבול רצועת הוסיפו נטל על השירותים שמעניקה אונר"א ולפעילותה החיונית בתחומי הסיוע במזון, החינוך והטיפול הרפואי שמעולם לא היו כה קריטיות", הוסיפו.

פלסטינים אוספים את חבילות הסיוע של אונר"א בחאן יונס, עזה. צילום: עבד רחים חאטיב, פלאש 90

 

ג'רמי קורבין, מנהיג מפלגת הלייבור שבאופוזיציה, קרא לארה"ב לשקול מחדש את החלטתה לקצץ את הסיוע לאונר"א ולמדינות אירופה הוא קרא להירתם גם הן להגדיל את הסיוע לארגון. קורבין אף כינה את העברת שגרירות ארה"ב לירושלים צעד "פרובוקטיבי" והודיע כי ממשלת לייבור בראשותו תכיר מיידית במדינת פלסטין. לדבריו, כי "זכות השיבה" צריכה להפוך למציאות.

פלסטינים אוספים את חבילות הסיוע של אונר"א בחאן יונס, עזה. צילום: עבד רחים חאטיב, פלאש 90

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.