ממשלת בריטניה הודיעה אתמול (ב') במהלך ועידת התורמות לאונר"א, 'סוכנות הסעד לפליטים פלסטינים במזרח התיכון', כי היא תגדיל את תמיכה התקציבית בארגון ב-11.34 מיליון יורו, מה שיעמיד את סך תמיכתה על 43 מיליון יורו בסך הכל. החלטת בריטניה מגיעה בעקבות המשבר התקציבי שאליו נקלע הארגון עם החלטת ארה"ב לקצץ 250 מיליון דולר מתמיכתה. זאת בצל ביקור הנסיך וויליאם, הדוכס מקיימברידג', אתמול והיום, ביקורו הראשון כנציג רשמי ראשון של בית המלוכה בישראל.

אחת מתוך מאות שקי המלט שהועברו לרצועה ע"י אונר"א ונמצאו במנהרת טרור. צילום: דו"צ

 

"בריטניה תספק תמיכה כספית לאונר"א מוקדם מכפי שתוכנן במקור, ותשחרר 38.5 מיליון ליש"ט לסוכנות הכוללים 10 מיליון ליש"ט בנוסף לחבילת התמיכה של 28.5 מיליון ליש"ט עליה הכריז השר בראט בוועידת השרים המיוחדת על אונר"א ברומא בחודש מרץ", נאמר בהצהרת הממלכה.

הנסיך ויליאם בפגישתו עם רה"מ בנימין נתניהו ורעייתו. צילום: מארק ישראל סלם, לע"מ

 

עוד נאמר בהצהרה, כי "הסיוע הבריטי מספק לפליטים פלסטינים, כולל תושבי הרצועה, שירותי בריאות וחינוך חיוניים", והודגשה התרומה הקודמת כתגובה להפגנות האחרונות בעזה. "מעשי האלימות לאחרונה בגבול רצועת עזה הוסיפו נטל על השירותים שמעניקה אונר"א ולפעילותה החיונית בתחומי הסיוע במזון, החינוך והטיפול הרפואי שמעולם לא היו כה קריטיות", הוסיפו.

פלסטינים אוספים את חבילות הסיוע של אונר"א בחאן יונס, עזה. צילום: עבד רחים חאטיב, פלאש 90

 

ג'רמי קורבין, מנהיג מפלגת הלייבור שבאופוזיציה, קרא לארה"ב לשקול מחדש את החלטתה לקצץ את הסיוע לאונר"א ולמדינות אירופה הוא קרא להירתם גם הן להגדיל את הסיוע לארגון. קורבין אף כינה את העברת שגרירות ארה"ב לירושלים צעד "פרובוקטיבי" והודיע כי ממשלת לייבור בראשותו תכיר מיידית במדינת פלסטין. לדבריו, כי "זכות השיבה" צריכה להפוך למציאות.

פלסטינים אוספים את חבילות הסיוע של אונר"א בחאן יונס, עזה. צילום: עבד רחים חאטיב, פלאש 90


אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20