היום (שישי) נפגשו צוותי המשא ומתן של הליכוד וכחול לבן במטרה לגבש הבנות עבור הקמת קואליציה רחבה, אך גם לאחר ארבע שעות של דיונים לא הצליחו הצדדים להגיע לעמק השווה.

בליכוד מסרו כי "לאחר דיווח של צוות המו״מ לראש הממשלה נתניהו, ראש הממשלה חזר והנחה את הצוות להתקדם במהירות במשא ומתן על בסיס מתווה הנשיא כדי להקים ממשלת אחדות לאומית רחבה", עוד נמסר כי "צוות המו״מ של הליכוד ממתין לתשובת כחול לבן ביום ראשון בבוקר".

בחשבון הטוויטר של כחול לבן נכתב כי:  "כחול לבן חוזרת ועומדת על כך שהמהות והתוכן הם העיקר לכל משא ומתן על הרכבת ממשלה. מנגד עמדת הליכוד כפי שנמסרה בפגישה, הינה כי סוגיית הרוטציה והמשך כהונתו של נתניהו כראש ממשלה היא הבסיס לניהול הדיון".

עוד נמסר כי "במהלך הדיון הציגו חברי צוות המו"מ של כחול לבן מספר דרישות תוכן ראשוניות אך צוות המו"מ של הליכוד התבצר בעמדתו והתנה התייחסותו לנושאים אלו בכך שקודם כל וכתנאי מוקדם תסכים כחול לבן שנתניהו יוסיף לכהן כראש הממשלה ושהממשלה שתוקם תתבסס על בלוק ה-55". במפלגת השמאל הדגישו כי "ידוע מראש כי כחול לבן לא תסכים לתנאים אלו ולפיכך, אין מנוס מלהבין, כי הצבת שני תנאים מקדימים אלו מטרתם לגרור את מדינת ישראל לבחירות שלישיות, כפי שרוצה ראש הממשלה".

אורן רפאל

אורן רפאל

עורך תוכן בכיר | orenre@gmail.com
אורן רפאל

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.