צילום: Pixabay

 

כבר כאן לאחר אין ספור ארוחות חג עם משפחה וחברים הראש והנפש רוצים לחזור לשגרת אכילה. לארוחות קטנות יותר עם פחות סוכר ושומן. הקושי הגדול הוא ההרגל של הגוף שמהלך תקופה של חודש התרגל לכמויות אוכל יותר גדולות, הקיבה "התרחבה" . לכן שוב יש צורך להכיל את האי נוחות שמלווה בהורדת כמויות כדי לחזור לשגרת אכילה המאפשרת שמירה וירידה במשקל. אז הנה כמה טיפים להקל על החזרה לשגרה :

  1. תכנון הארוחות לשבוע ימים – עם כל הכבוד לספונטניות, כדאי לתכנן את התפריט למהלך השבוע כדי לבדוק שהוא מאוזן ולא חורג בצורה משמעותית ממה שאתם תכננתם. אם תראו שאתם מועדים לאכול יותר במקום אחד השתדלו לפצות על כך בספורט או בשאר הימים.
  2. רשימת קניות מסודרת הבנויה על תכנון ארוחות למהלך השבוע. לקנות רק מה שצריך – בלי " מבצעים". ההנחות לא באות לידי ביטוי – לא בקלוריות ולא כשאתם באים להישקל.
  3. להיפטר מעודפי האוכל של החג. עוגות ודברי מאפה למיניהם אפשר להביא לעבודה, לשלוח עם הילדים לבית הספר או להקפיא. אם במקרה עדיין יש לכם במקפיא שרידים מהמזונות החגיגיים של החודש האחרון, השתדלו להיפטר מהם כדי לא להתפתות.
  4. לחזור לפעילות גופנית מסודרת – הגוף שלנו הוא מכונה וככזאת כדאי שנשמור עליה פועלת היטב. הקפידו על פעילות גופנית קבועה ומסודרת.
  5. לחזור לארוחות מסודרות לאורך היום תוך הקפדה על מנת חלבון בכל ארוחה ותוספת של פחמימות בארוחות בהם רעבים במיוחד
  6. להקפיד לשתות רק מים – אין לכם מושג כמה קלוריות ריקות אנחנו צוברים כשאנחנו שותים משקאות קלים. גם במשקאות הדיאט יש רכיבים בעייתיים שפוגעים בבריאותנו.
  7. לחזור לישון בשעות הגיוניות ולא שעות לילה מאוחרות . ההמלצה לישון כ- 8 שעות בלילה למבוגרים. חשוב לישון לפני השעה 12 בלילה. שינה מסודרת מונעת עייפות ביום שאחרי ואכילה כדי להישאר ערים, פגיעה במאזן ההורמונאלי הגורם להאטה בירידה במשקל. שינה בשעות מאוחרות = הרבה שעות ערות = נשנוש רב יותר ואכילה בשעות לילה המשפיעות על העלייה במשקל. שנו 8 שעות בלילה אכלו ארוחות קטנות שדאגתם להכין מראש לאורך היום. היו פעילים ושתו הרבה מים.
טופז דרזנר- דיאטנית ראשית חברת . צילום: באדיבות המצולמת

הכותבת טופז דרזנר היא דיאטנית רשית בחברת "שומרי משקל".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.