עיתון הניו יורק טיימס חושף בסוף השבוע כי צה"ל ביצע שורה של תקיפות בחצי האי בשנתיים האחרונות נגד מעוזות של דאעש מחוז , כך מעדכן כתבנו לענייני צבא . לפי הדיווח כלי טיס של חיל האוויר תקפו בשנתיים האחרונות למעלה מ-100 פעמים במצרים וזאת על מנת לסייע לנשיא המצרי עבד אל-פאתח א-סיסי ולצבא מצריים במאבק נגד ארגון הטרור הרצחני של המדינה האיסלאמית.

פעילות צה"ל הבוקר
פעילות צה"ל הבוקר

 

מצוד אחר הרוצח של הרב הי"ד. בשעות האחרונות מדווחים הפלסטינים ברשתות החברתיות כי כוחות גדולים של שב"כ וצבא בסיוע כוחות הנדסה רבים עורכים מצוד נרחב סביב מקום המחבוא של המחבל וראש חוליית הטרור אחמד נסר ג'ראר, מי שעמד בראש החוליה שהייתה אחראית לפיגוע הירי שבו נרצח הרב הי"ד סמוך לחוות גלעד. בשלב זה נראה כי המחבל חמק שנית.

עוד מדווח אמיר כי סוף שבוע לא שקט עבר על תושבי עוטף עזה. בלילה שבין שישי לשבת נורות רקטות לעבר עוטף עזה, חיל האוויר ביצע תקיפות ברצועה. בכל האירועים לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

תקרית חמורה התרחשה ערב שבת אז ישראלי תושב תל אביב בן 59, נקלע בטעות לעיירה הפלסטינית שליד מעלה אדומים. לאחר שהתקשר למשטרה נוצר קשר עם מנגנוני הביטחון הפלסטיניים שחברו אליו והגנו עליו. אנשי המנגנון הזעיקו כוחות צבא שחילצו אותו. בשלב מסויים מאות פלסטינים זיהו את האירוע והחלו ליידות אבנים לעבר רכבו של האזרח הישראלי ואף הציתו את רכבו. בסופו של דבר הוא חולץ, כשהוא במצב קל. מכוניתו נשרפה כליל. לאחר שהוא הוצא מהכפר הוא הועבר לטיפול של מגן דוד אדום שפינה אותו לבית החולים "שערי צדק" בירושלים.

אבו דיס: הישראלי שנפצע וחולץ
: הישראלי שנפצע וחולץ

רוסיה מנעה תקיפה ישראלית בלבנון, ארה"ב הטילה סנקציות על

בתוך כך, בעיתון הערבי "א-שרק אל-אווסט" היוצא לאור בלונדון דווח כי רוסיה פעלה למניעת תקיפה ישראלית נגד מפעלי נשק איראניים על אדמת סוריה ולבנון, זאת לאחר שראש הממשלה, בנימין נתניהו, שוחח עם הנשיא ולדימיר פוטין ואיים להפעיל כוח צבאי לסיכול ההתבססות האיראנית באזור תוך שיתוף פעולה עם ארגון הטרור חיזבאללה.

ביום שישי האחרון הודיע על הטלת עיצומים חדשים על חיזבאללה. הסנקציות יוטלו על שישה אנשים ושבע חברות הקשורות לארגון הטרור חיזבאללה. זאת, על מנת למגר את ההתבססות האירנית באזור.חמישה מבין ששת האישים, שעליהם הוטלו הסנקציות, הם אזרחים לבנוניים והשישי הוא עירקי. רובם קשורים לחברת הקבלנות והנדסה "אל אינמא".

לראשונה, בעלי עסקים במתחום "ביג פאשן" בעיר חטפו בשל פתיחת בית העסק בשבת. את הקנסות חילקו פקחי עירייה. מדובר בעליית מדרגה בקרב על אופי השבת בעיר.

קנס שקיבל אחד מבתי העסק באשדוד
קנס שקיבל אחד מבתי העסק באשדוד

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.