האם בזמן שדובר רה"מ פרסם את הנזיפה ביעלון, נתניהו פגש את הרצוג כדי לדון באחדות? הערב פורסם כי ראש הממשלה ויו"ר האופוזיציה נועדו במעון רה"מ ברחוב בלפור שבירושלים. נתניהו והרצוג שוחחו במשך שעות, אך לא הושגה כל התקדמות. כרגע, מה שמונע את כניסתו של הרצוג לממשלה הוא חוסר הסכמה סביב מספר חוקים שמקדם נתניהו: מתווה הגז, חוק העמותות, חוק V15 וחוק השעיית חברי הכנסת. מנגד, הנושא המדיני אינו מכשול להסכמות. ניתן להניח כי ההקפה השקטה בהתנחלויות מחד והצהרת הרצוג כי הוא אינו רואה באבו מאזן כפרטנר לשלום הפכו את הנושא המדיני ללא רלוונטי.

קלמן ליבסקינד הוביל את קו ההתנגדות לדיונים בין הרצוג ונתניהו ואמר כי: "הציבור לא רוצה ממשלת אחדות. מצביעי הליכוד לא רוצים, מצביעי המחנה הציוני לא רוצים – רק נתניהו והרצוג רוצים".

ענבל גבריאלי אמרה בתגובה שהדיונים על הרחבת הממשלה מופנים לעבר הכיוון הלא-נכון, וכי "צריך להרחיב את הממשלה ימינה".

לעומתם, הני זובידה הציג גישה פוזיטיבית למצב הקיים: "חמישים אחוז פלוס אחד הן הכי יציבות. מקבלים את הנתח הכי גדול מהעוגה ואין יוצא ואין בא, כולם בפנים".

בני רבינוביץ' הפנה את האש לעבר המרד של חברי הליכוד, אברהם נגוסה ודודי אמסלם שלא הצביעו עם הקואליציה במחאה על אי העלאת יהודי אתיופיה ארצה.

אתמול התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו למגעים ואמר כי המו"מ עם ראשי המפלגה לא מתקדמים – וגם גילה שדווקא מליברמן הוא קיבל איתותים בנושא בימים האחרונים. זמן קצר לאחר מכן הגיב ליברמן לדברים והכחיש בתוקף כי הוא מתכוון להצטרף לממשלה: "אל תתפתו לספינים זולים – ביבי רוצה את בוז'י וכל השאר סתם בבל"ת".

הפטריוטים

הפטריוטים