הצדדים במשפט הקצין הבכיר תא"ל אופק מתקדמים לחתימה על טיעון, במסגרתו יופחתו סעיפי האישומים שיוחסו לו בנוגע לעבירות מין. סעיף האונס יוסר, מה שיימנע מהקצין הבכיר ככל הנראה להישלח למאסר בפועל, והוא יורד בדרגה. כמו כן, הוא יודה בסעיף של בעילה אסורה בהסכמה ושל "התנהגות שאינה הולמת" בלבד.

זאת לאחר שבכתב האישום שהוגש נגדו לפני כארבעה חודשים לבית הדין הצבאי המיוחד, עמד בוכריס לדין על עבירות אונס, מעשה סדום ומעשה מגונה שביצע בפקודות שלו לשעבר. כעת הוא מודה שקיים יחסי מין מספר פעמים עם החיילת ששירתה תחתיו, בניגוד להכחשותיו העקביות.

בוכריס. פלאש 90
לא יישלח למאסר. פלאש 90

השיחות בין סנגוריו של בוכריס עודד סבוראי, רועי בלכר ומיה שגיא, לתובעת הצבאית אל"מ שרון פנחס זגג התקיימו בשלושה מפגשים. מחר (ד') צפויים הצדדים לחתום סופית על העסקה.

החקירה נגד בוכריס נפתחה בחודש פברואר האחרון, ובחודש אפריל השעה הרמטכ"ל, גדי איזנקוט, את התא"ל החשוד מתפקידו. בוכריס הכחיש בתחילה את החשדות המיוחסים לו. אולם, בשלב מסוים, כך לפי גורם המעורב בחקירה, הודה בוכריס באחת מחקירותיו כי נישק את המתלוננת השנייה נגדו, קצינה בדרגת רב-סרן ששירתה תחתיו, וחזר בו מהודאתו בעימות שנערך עמה.

גילה אשרת יו"ר ויצו ישראל, אמרה בתגובה כי: "הסכם טיעון שאינו כולל את סעיפי האונס, מול תא"ל בוכריס, מהווה לא פחות מיריקה בפרצופן של קורבנות אונס, הטרדות מיניות ועבירות מין. צבא ההגנה לישראל, אליו מתגייסות מיטב בנותינו מחויב לספק עבורן סביבה מוגנת וראויה".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.