צילום: ערן קרוזל

 

ביום שלישי הקרוב, יתקיימו הבחירות לרשויות המקומיות, ולראשונה יום זה יהיה יום שבתון. ואין כמו יום שבתון בתוך השגרה שלנו כדי לנצל את הזמן לחוויה משפחתית עם ערך מוסף של חיבור לטבע, למורשת ולהיסטוריה של הארץ.

מעמידה לרשות הציבור שורה של פעילויות חווייתיות וייחודיות ליום הבוחר שיתקיימו ללא תשלום מעבר לדמי הכניסה לאתר ובחינם למנויי מטמון, כך שלאחר שתמלאו את חובתכם האזרחית ותצביעו תוכלו ליהנות מיום כיף עם המשפחה.

ברוח היום, לצד בחירת ראש העיר הבא ישנה בחירה חשובה מאוד שתוכלו לקחת בה חלק: מה יהיה סמל שמורת טבע עין אפק החדש? בראש פנינת החן שבעמק עכו (בשעות 10:00-14:00) תתקיים פעילות חוויתית שתעניק גם לילדים את האפשרות לחגוג את הדמוקרטיה בעזרת השתתפות בהצבעה, כך שיוכלו להשפיע ולבחור בין טחנת הקמח, הגשר הצף או אחו הג’מוסים, מי שמצביע משפיע! במקום תוכלו לשמוע איך כל מועמד מתכנן להצעיד את השמורה קדימה אל עתיד מזהיר באופן זהיר ומהיר.
בתוכנית: עמדת תצפית עם בטלסקופ, הצגה חווייתית, שחקנים המייצגים את המועמדים וקלפי להצבעה כמו של גדולים.
המצביעים הצעירים ישתתפו בהגרלה ואחד יזכה במנוי “מטמון” משפחתי.

 

עין אפק. צילום: מנו גרינשפן

 

לאלו המעוניינים בחוויה המשלבת נוף וטיול עם לימוד רצוי לבחור בהגעה לגן לאומי מתחם תל אפק (בשעות 11:00-15:00) שם יהיה ניתן לקבל תשובות על שאלות כמו איך אפשר להשתמש במים בשימוש נוסף? (רמז: בועות סבון גדולות.) איזו יצירה מופלאה ניתן לעשות בשקיות ישנות כדי שלא יתעופפו ויהפכו למפגע לחיות הבר? (רמז: מוצר אופנתי. כדי להשתתף יש להביא חולצה ישנה מהבית), ומהי אנרגיה ירוקה וכיצד אפשר לנצל אותה? ולקינוח –  הכנת חטיפי אנרגיה בייצור עצמי. בגן יחכו גם בריכות שכשוך, מים זורמים, שולחנות לפיקניק וצל. בנוסף למנויי מטמון תחכה מתנה מיוחדת באתר- כי הם כבר בחרו “מטמון”.

לינת לילה בירקון. צילום: לימור פרידמן


אפשרות נוספת לחגוג את יום הבחירות עם המשפחה היא בשמורת טבע עינות צוקים (בשעות 13:00- 17:00), רק 30 דקות נסיעה מירושלים ותוכלו ליהנות מבריכות מים צלולים ומשלל פעילויות וחוויות לגדולים ולקטנים: קרקס בועות סבון, סדנאות קסומות, מופע מוזיקלי היתולי ומשחקי חוויה ואתגר גדולים מהחיים. במקום בריכות שכשוך ומים זורמים, שולחנות לפיקניק וצל. כמו כן סיורים מודרכים יצאו לשמורה החבויה בכל שעה עגולה. גם באתר זה למנויי מטמון תחכה מתנה מיוחדת.

לאלו המעוניינים לעלות צפונה מומלץ להגיע לגן לאומי חמת טבריה העתיקה (בשעות 9:00-15:00), שם תצאו לחפש אחר סודות החמאם התורכי, תתנסו בכתיבה בכתב עברי קדום, תכירו את הפסיפס המרשים של בית הכנסת העתיק ותתנסו בעצמכם בהכנת פסיפס בסדנת יצירה לילדים. בחמת טבריה יש מעיינות מרפא חמים וטבעיים עוד מתקופת המלך שלמה. המעיינות נובעים מעומק האדמה וידועים בסגולות המרפא שלהם.
המטיילים מוזמנים לשכשך רגליים במי המעיינות החמים, הזורמים בין שלוש בריכות שכשוך חדשות.

פעילות בקסטל. צילום: אייל מטרני

 

באתר לאומי הקסטל (בשעות 10:00, 12:00) בוחרים בערכים. אם תגיעו למקום תוכלו להצטרף למדריך רשות הטבע והגנים לסיור ב”שביל הערכים”, המספר את סיפור הקרב המרגש לפריצת הדרך לירושלים במלחמת העצמאות דרך ארבעה ערכים מרכזיים שעלו מסיפורי הלוחמים. שביל הערכים עובר בין  תחנות הפעילות לאורך התעלות והבונקרים ומסתיים במיצג הקרב המרגש ובתצפית רחבה ומרהיבה על מרחב הרי יהודה. ברוח יום הבוחר המשתתפים יתנסו באתגר מיוחד: בחירת הערך החשוב מכולם. ההשתתפות מומלצת מגיל 10, משך הסיור כשעה וחצי.

 

פעילות בקסטל. צילום: אייל מטרני

 

בגן לאומי (בשעות 10:00, 13:00) תוכלו לצאת עם הילדים לסיור חוויתי על רקע הנוף המרהיב. במקום תועבר להדרכה מיוחדת על ידי דביר סורמלו, מנהל גן לאומי עין חמד. ובהתאם ליום הבחירות, דביר יציג לכם את הפינות הנבחרות ואת הסיפורים הנבחרים בגן הלאומי.

עין חמד. צילום: אייל מטרני

 

למה נבחר השם עין חמד? מדוע בחרו לטעת את העצים השונים הנטועים בגן? מהו סוד “המעיין הנעלם”? מי סימן את הסימנים המסתוריים על הקירות במבצר והיכן חבוי אוצר הזהב? הסיור יצא בשני סבבים ומתאים לכל המשפחה. משך הסיור כשעה.

עין חמד. צילום: יואב גרינברג

 

עוד פעילות ייחודית ביום זה, תתקיים בגן לאומי (בשעה 12:00), שם תתקיים הדרכה מיוחדת באתר החפירות שתתאים למתעניינים בתחום. בימים אלו ממש חופרים חפירה ארכיאולוגית במתחם המבצר במקום, כך שתוכלו להציץ בעבודת הארכיאולוג ולהבין מדוע חופרים, איך נראית חפירה ארכיאולוגית ובעיקר מה מצפים למצוא. תוכלו להצטרף לסיור מיוחד בהדרכת חגי יוחנן, מנהל הגן הלאומי בעבר ומנהל החפירה הארכיאולוגית. בסיור תוכלו להיחשף  למוכר ולידוע ולמה שאולי עוד עתיד להתגלות. משך ההדרכה כשעתיים.

אפולוניה. צילום: מנו גרינשפן

 

ולטובת אלו שצריכים לילה שקט ורגוע תחת כיפת השמיים לפני שילכו להצביע ולהשפיע, מעמידים ברשות הטבע והגנים את חניון הלילה בגן לאומי ירקון-מתחם מקורות הירקון (יום שני 29.10), לשם  תוכלו להגיע עם המשפחה והחברים, ליהנות מלילה על גדות הירקון וגם מהרצאה מרתקת על עולמם המופלא של העטלפים.

לינת לילה בירקון. צילום: לימור פרידמן

בחניון יש שירותים ומקלחות, מים זורמים ומשטחי בישול. אתם צריכים להביא אוהל, ציוד ללינה, עצים למדורה ובעיקר מצב רוח טוב. הכניסה לכל הפעילויות ללא תשלום נוסף מעבר לדמי הכניסה לאתר וחינם למנויי מטמון, פרטים מלאים על פעילויות יום הבחירות ניתן למצוא באתר ובדף הפייסבוק של רשות הטבע והגנים.

אז מזג האוויר מושלם לטיול ולחוויה בחיק הטבע, יום השבתון מגיע בדיוק בזמן לשבור את השגרה והאופציות רבות ומגוונות, כל מה שנשאר לכם זה רק לעשות את הבחירה הנכונה, לצאת ולטייל עם המשפחה, להתחבר לארץ וליהנות מיום של בחירות נכונות.

יקב הרי גליל. צילום: יח”צ

הבחירות לרשויות המקומיות זאת הזדמנות מצוינת לצאת מהבית אל הגליל העליון ולהנות מיין איכותי ונוף עוצר נשימה. יקב הרי גליל הממוקם בלב אזור כרמים בגליל העליון, מזמין את הקהל הרחב לסיור וטעימות יין ללא עלות ביום הבחירות ה-30.10.18 בין השעות 10:00-16:00.

בתום הסיור יערכו בחירות מקומיות ביקב רק שבמקום ראש עיר יבחרו המבקרים את היין האהוב עליהם מבין היינות המיוצרים ביקב. ההשתתפות בתיאום מראש בלבד: 04-6868748

כרמי יקב הרי גליל. צילום: עמית גרון

 

לרגל יום הבחירות לרשויות המקומיות ב- 30.10 גם מרכז המבקרים של מציע טעימה חד פעמית ומרתקת של יין הדגל – ירדן קצרין! טעימת רוחב על ציר הזמן של ירדן קצרין, מדובר בטעימה של פעם בחיים של היין שהושק לראשונה בשנת 1990 ומאז מושק אחת למספר שנים בבצירים מובחרים בלבד.

את הביקור תוכלו לחתום בגינת היקב אשר נוצרה בתבנית הנוף הגולני השופע צמחי תבלין מקומיים, מיני שיחים, עצים ובריכת נוי אקולוגית. במקום נמצאת חנות היקב ובה מבחר יינות מיוחדים, מתיישנים, אביזרי יין מקצועיים ומזכרות. הטעימה כוללת סיור ביקב.

מרכז מבקרים יקב רמת הגולן. צילום: עדי פרץ

 

משך סיור וטעימה כשעה וחצי. מחיר – 110 ₪. בתיאום מראש בלבד, מספר המקומות מוגבל: 04-6968435

מרכז המבקרים של יקב רמת הגולן ממוקם באזור התעשייה קצרין.

יוצרים, מתאפרים ושוזרים: יום שלם של פעילויות לילדים בחינם ביום הבחירות בנתניה

יום עוד רגע כאן, יום של חופש באמצע השבוע וזמן מצוין לבילוי משפחתי עם הילדים. הבעיה שפעילות כזו בדרך כלל לוקחת סכום ניכר של כסף מההורים שרק מחפשים פעילויות איכותיות ומהנות לילדים בלי להכביד יותר מדי על הכיס.

 

קניון עיר ימים. צילום: יח”צ

 

בדיוק מסיבה זו בקניון עיר ימים בנתניה החליטו לערוך הפנינג ייחודי עם תחנות יצירה, שזירת צמות ועמדת איפור מהסרטים – והכל בחינם ולאורך כל היום בין השעות 11:00-19:00.

הילדים יוכלו לדלג בין דוכני שזירת צמות וקישוטי שיער ייחודיים, עמדת איפור בה ניתן להתאפר באופן מקצועי ולצייר ציורי פנים של מגוון דמויות מהסרטים ומהאגדות וסדנאות יצירה מגוונות הכוללות הכנת תעודת זהות כיאה ליום הבחירות, שלטי זהירות בדרכים ועוד מגוון פעילויות יצירה לאורך כל היום.

הכניסה חופשית. קניון עיר ימים, רח’ בני ברמן 2, נתניה

צילום: יח”צ

עוד מקום אליו תוכלו להגיע הוא מוזיאון ארצות המקרא ירושלים שמזמין אתכם ליום בחירות במוזיאון, במסגרתו תוכלו ליהנות ממגוון פעילויות לכל המשפחה עם כניסה חינם לילדים. בנוסף, כל מי שמימש את זכותו להצביע יקבל הטבה נוספת של 1+1 על כרטיס הכניסה למוזיאון, אותה ניתן לממש מיום הבחירות ועד ה-3.11.18.

בין הפעילויות שיציע המוזיאון למבקרים ניתן למצוא את פעילות “אבודים במוזאון”, פעילות עצמית חווייתית לכל המשפחה שבעזרת חידות, סודות ורמזים יתקדמו בין תחנות, יעברו בין אימפריות קדומות ויחפשו יחדיו את האוצר העתיק החבוי המוזיאון. פעילות עצמית נוספת תהיה כניסה לתערוכה “אלים, גיבורים ובני תמותה ביוון העתיקה”, המקימה לתחייה את אלי המיתולוגיה היוונית, ביניהם זאוס, הרקולס, אפולו ולוחמים נוספים. בנוסף תוכלו להוריד את אפליקציית “המרוץ למוזיאון” בו תוכלו לבחרו באחד מן המסלולים באפליקציה ולצאת למסע מלא הפתעות במהלכו תצברו חוויות, ידע ונקודות.

צילום: דודי סער

 

בנוסף יציע המוזיאון למבקרים כניסה למגוון תערוכות מרתקות וביניהן: תערוכת הקבע המכילה חפצים נדירים ומופלאים, מסודרת באופן כרונולוגי ומאפשרת למבקר להלך בנתיבי ההיסטוריה של עמי המזרח הקדום, תערוכת “אל עומק התכלת” המתחקה אחר מקורות התכלת והארגמן ומשמעויותיהן ההיסטוריות והתרבותיות בעולם העתיק ועד ימינו, תערוכת “אלים גיבורים ובני תמותה ביוון העתיקה” של אוסף מרהיב של כלים יווניים בני 2500-4000 שנה המקימה לתחייה את אלי המיתולוגיה היוונית דרך כלי הקרמיקה, מתקופה הברונזה התיכונה ועד לתקופה הקלאסית ותערוכת “ירושלים שהייתה בבל” החושפת לוחות טין עתיקים המהווים עדות לחייהם של גולי יהודה בבבל, בתקופה שלאחר חורבן בית ראשון, בה גיבשו אנשי יהודה את זהותם והפכו לעם שהצליח לשרוד כנגד כל הסיכויים ומעולם לא איבדו את התקווה לשוב לציון.

המוזיאון יהיה פתוח ביום הבחירות בין השעות 10:00 – 14:00 ככה שתוכלו גם לבלות – וגם לבחור!

למידע מלא על ההטבה ואופן מימושה לחצו כאן.

הדר ת"ש

הדר ת"ש

הדר ת"ש

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.