בחירת הסמל לשנת 70 לצה"ל באתר

בחירת הסמל לשנת 70 לצה"ל באתר

בצה"ל פתחו הבוקר (ד') לגולשים את האפשרות לבחור את סמל צה"ל שיחליף את סמל צבא ההגנה לישראל לשנה הקרובה, שנת ה-70 לעצמאות המדינה ולהקמת צה"ל. בשעה 6 בבוקר נורתה יריית הפתיחה עם פתיחת ההצבעה לבחירת הסמל הרשמי של צה"ל לשנת ה-70.

"אנו מזמינים את חיילי צה"ל, בני משפחותיהם וכלל הציבור הישראלי להצביע ולבחור את הסמל שילווה את צה"ל לאורך השנה מבין שלושה סמלים", נמסר מדובר צה"ל. ההצבעה תיסגר ב-29 באוקטובר.

שלושת הסמלים מכילים את סמל "ההגנה", חרב שמשולב בה ענף של זית. סמל "ההגנה" משמש כסיכת מפקד מחלקה ומחולק החל מקורס הקצינים הראשון של צה"ל לכל בוגר קורס. החל מקורס הקצינים הראשון של צה"ל. החרב בסמל מייצגת את המלחמה, בעוד שענף הזית מסמל את הכמיהה לשלום. החרב והענף נתונים בתוך קווי המתאר של מגן דוד, סמל חשוב במסורת היהודית המסמל את העם היהודי ואת ההיסטוריה שלו.

בשלושת הסמלים לבחירה מציינים את שנת ה-70 ועל כולם הכיתוב "הניצחון של כולנו", במקום הכיתוב על הסמל המיתולוגי "צבא ההגנה לישראל". הסמל המיתולוגי עוצב על ידי האדריכל אריה אלחנני, בדומה לסמל "ההגנה" וסמל הפלמ"ח. הסמל מוטען על דגל צה"ל, ומופיע בכל מחנה צבאי. הסמל מופיע על מצבותיהם של כל חללי צה"ל, וגם על קברם של חללי האצ"ל ומחתרות אחרות שחוילו בדיעבד. הסמל נענד כסמל כובע על כומתתו של הרמטכ"ל בלבד.

הסמל החדש כאמור, יהפוך לסמל צה"ל לאורך כל חגיגות ה-70 למדינת ישראל ולהקמת צה"ל והבחירה נתנונה לגולשים בקישור הבא: https://www.idf.il/30068

סמל מספר 1 לשנת 70 לצה"ל
סמל מספר 1 לשנת 70 לצה"ל
סמל מספר 2 לשנת 70 לצה"ל
סמל מספר 2 לשנת 70 לצה"ל
סמל מספר 3 לשנת 70 לצה"ל
סמל מספר 3 לשנת 70 לצה"ל


מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20