2:19 25/11/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > בנט: "החרדים הם אחים"

בנט: "החרדים הם אחים"

שר החינוך עלה היום לדוכן הכנסת והשיב לשאלות ח"כים על הקבינט הבטחוני, ספר האזרחות והעליה להר הבית

במסגרת נוהג חדש שעליו הסכימו הקואליציה והאופוזיציה הגיע תורו של שר החינוך להשיב על שאלות ח"כים במליאה.

ראשון עלה יו"ר האופוזיציה, בו'זי הרצוג, ואמר: "בעוד מספר ימים מתקיים יום האחדות לזכרם של הנערים החטופים. בשנה שעברה הופעת יחד אתי בבית ספר תיכון במודיעין ודיברת על הצורך בפיוס, באמירות אחראיות ושקולות. מאז נשמעת אומר 'אני תקעתי לראש הממשלה כדור בין העיניים', החלטת לצאת בחריפות נגד קציני צה"ל, הרמטכ"ל ושר הביטחון, שנאבקים בשיניים על ערכי צה"ל בפרשת החייל היורה ולקרוא לשר הביטחון 'קיצוני ומתסיס' מול אלפי מפגינים בבתי דריינוף".
על כך שאל את בנט "האם האמירות האלה הן חלק מתכנית הלימודים החדשה להגברת האלימות נגד נבחרי ושליחי ציבור? והאם אתה רואה קשר בין אמירות כאלה של שר החינוך האמון על מערכת החינוך והדוגמה האישית, לבין המוני נערים שעומדים בכיכר רבין, קוראים לשר הביטחון כלב ומלבישים את הרמטכ"ל במדי אס אס?".

בנט דחה את ההאשמות וענה: "אין לי גרם של גזענות בגוף ואני מתעב גזענות. מנהיגי הציבור לפעמים מאמינים שצריך להקצין ולזהות משהו שהוא לא מייצג, ולנפח את זה. רוב הציבור בישראל מצוין ומאמין שצריך לחיות ביחד". הוא הוסיף כי הוא פועל למען כלל התלמידים בישראל והצהיר כי בכוונתו לדאוג גם לתכניות לחיזוק הזהות היהודית.

חברת הכנסת עליזה  לביא מ'יש עתיד' שאלה את בנט לגבי עמדתו בעניין סוגיית לימודי הליבה לחרדים. "הפעולה הראשונה שלי כשר החינוך של ישראל זה לתת לכולם יחס שווה" ענה בנט, והחל לתקוף בחמת זעם את מפלגתה בראשות שר האוצר הקודם יאיר לפיד: "אתם מפגינים גישה אנטי-חרדית". "אני אוסף את השברים שנעשו בקדנציה הקודמת, מכניס לימודי ליבה בהסכמה, מסתכלים על החרדים כאחים ולא כאויבים".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ליצמן ונתניהו. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו: "מקווה שליצמן לא יתפטר, נמצא פתרון"

ההודעה הדרמטית של שר הבריאות על התפטרותו מהממשלה בעקבות עבודות תחזוקה בשבת גרמה לסערה במערכת הפוליטית. גלאון השתלחה: "מפלגתו תמשיך לינוק מעטיני השלטון"