דף הבית > כלכלה וצרכנות > בהתערבות רה"מ: תמה השביתה בירושלים

בהתערבות רה"מ: תמה השביתה בירושלים

ראש הממשלה נתניהו התקשר אל ראש עיריית ירושלים וביקש ממנו להפסיק את השביתה, ברקת נענה. משרד האוצר בתגובה: "1-0"

מתוך "כלכלי בלילה", יום ב'

ראש הממשלה בנימין נתניהו, התקשר הערב (ג') לראש העיר ירושלים ניר ברקת, וביקש ממנו לסיים את השביתה, וכן הזמין אותו לישיבת הממשלה הקרובה ביום ראשון, במטרה לסייע ולמצוא פיתרון ראוי לתקציבה של ירושלים.
ראש העיר נענה לבקשתו וסיכם עם שותפיו למאבק – הנהלת העיר, ההסתדרות בירושלים, ארגון ההורים העירוני, והמינהלים הקהילתיים על הפסקת העיצומים במטרה לאפשר ברוח טובה לסיים את המשבר.

בעיריית ירושלים דורשים תוספת של 300 מיליון שקל למענק הבירה שעמד בשנה שעברה על 500 מיליון שקל בעוד באוצר מעונינים להגביל את הגידול במענק ב-5% כך שיעמוד על 525 מיליון שקל. בימים האחרונים גלשו ההתכתשויות לפסים אישיים כאשר תקפו אנשי העירייה את כחלון ואנשי האוצר את ברקת.

ברקת. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
ניר ברקת בשביתה. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ברקת מסר כי: "אני מודה לראש הממשלה שהחליט לקחת אחריות ולהתערב ולהביא את הסוגיה לפתחה של ממשלת ישראל כדי להביא פיתרון שיבטיח את עתידה של ירושלים. כמו כן אני רוצה להודות לשר לענייני ירושלים זאב אלקין על מעורבותו. אין לנו דרך אחרת, רק להצליח. נמשיך לעמוד על המשמר כדי להבטיח שתושבי ירושלים יקבלו את המגיע להם. כולי תקווה שהתערבותו של ראש הממשלה, ורצון טוב של הממשלה ובמיוחד של שר האוצר כחלון ומשרדו יביאו לפריצת דרך לחיזוקה וביצורה של ירושלים גם בעתיד".

משרד האוצר לא הוציא הודעה רשמית וגם כחלון עצמו לא מתייחס עדיין למשבר, אך הציוץ הקצר שיצא מחשבון המשרד מראה כיצד הם תופסים את הסכסוך עם ברקת.

משרד האוצר 10

משרד האוצר סורי

 

אולי יעניין אותך גם

654 מיליון דולר: האם הפעם ימצא הזוכה המאושר?

אחרי שלושה חודשים ללא זוכים, הערב תתקיים בארה"ב הגרלת ה"מגה מיליונס". הפרס: 654 מיליון דולר