אכזבה: בהצהרה דרמטית הודיע אתמול בלילה (שבת) ,ראש ממשלת , , כי ארצו מכירה באופן רשמי רק במערב כבירת ישראל.

במסיבת עיתונאים שכינס בסידני אמר מוריסון: “אוסטרליה כעת מכירה במערב ירושלים, שהיא מקום מושבה של הכנסת ומוסדות ממשלתיים רבים, כבירתה של ישראל”.

מוריסון סייג את דבריו והבהיר כי ארצו רואה במזרח ירושלים את בירת פלסטין העתידית. בנוסף, הבהיר מוריסון כי נכון לעתה לא תעבור שגרירות אוסטרליה לירושלים, זאת, כל עוד לא יחתמו ישראל והפלסטינים על הסכם שלום.

עם זאת, אוסטרליה תקים בירושלים משרד שיעסוק בביטחון ובמסחר. בנוסף מסר מוריסון כי ארצו תחל באיתור מיקום מתאים לשגרירות העתידית.

נכון לעתה תישאר בתל אביב. שגרירות אוסטרליה. צילום: רויטרס

 

כזכור כבר לפני כחודשיים דיווחנו כי ראש ממשלת אוסטרליה עדכן את ראש הממשלה בנימין נתניהו, כי הוא שוקל להכיר באופן רשמי בירושלים כבירת ישראל ולהעביר את שגרירות אוסטרליה מתל אביב לירושלים. חודש לאחר מכן רמז מוריסון כי ייתכן והשגרירות האוסטרלית לא תעבור, זאת על רקע מחאתם של מדינות ערב על ההכרה הצפויה וכן ערב משבר שהתפתח עם אינדונזיה בעקבות התכנון העתידי להצהיר על ירושלים כבירת ישראל ולהעביר את השגרירות.

ככל הנראה בחרו באוסטרליה ללכת בין הטיפות, להכיר רק במערב ירושלים כבירת ישראל ולהקפיא את התכנון למעבר השגרירות האוסטרלית. עם זאת, אוסטרליה תקים בירושלים משרד שיעסוק בביטחון ובמסחר. בנוסף מסר מוריסון כי ארצו תחל באיתור מיקום מתאים לשגרירות העתידית.

אורן רפאל

אורן רפאל

עורך תוכן בכיר | orenre@gmail.com
אורן רפאל

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.