הפגישה עם רה"מ בנימין נתניהו. צילום: פורום עוטף ירושלים
הפגישה עם רה"מ . צילום:

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה לפנות את המאחזים הבלתי חוקיים שבהם מתגוררים בדואים סמוך לכביש 1 בדרך לים המלח. בפגישה שהתקיימה בינו לבין נציגי "פורום עוטף ירושלים" ומועצת בנימין, הנחה נתניהו להעביר את התושבים למבני קבע שהמדינה ייעדה לכך ביריחו ובכפר אבו דיס.

מדובר בהתערבות אישית ראשונה של ראש הממשלה בסוגיית הבניה הבלתי חוקית הפלסטינית בעוטף ירושלים. נציגי פורום עוטף ירושלים נפגשו היום לראשונה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. בפגישה נכחו גורמי המקצוע במשרד ראש הממשלה, חבר דירקטוריון פורום עוטף ירושלים בועז עדו, עוזר ראש מועצת בנימין לענייני התיישבות רוני שניר, יו"ר הוועד הגושי דני תרזה, רכז השטח יניב אהרוני, וכן תושב כפר אדומים והפעיל החברתי אביחי שורשן.

הפגישה נקבעה ביוזמת ראש הממשלה לאחר שנחשף לפעילות הפורום והישגיו בשטח. במהלכה הוצגו לו מפות ותצלומי אוויר של הבנייה הפלסטינית-בדואית הבלתי חוקית במימונו של האיחוד האירופי. כמו כן, הוצגו לראש הממשלה הבעיות ליישובי העוטף וכן הסכנות הביטחוניות והבטיחותיות האורבות לנוסעים על כביש מספר 1.

בסיכום הפגישה, הנחה ראש הממשלה את אנשי משרדו ואת גורמי הביטחון והאכיפה להגביר את הנוכחות והאכיפה בשטח ולהביא לידי פינוי המאחזים הבלתי חוקיים לקיבועים שיועדו והוכנו על ידי המדינה לטובת אותם מאחזים. משתתפי הפגישה ובניהם נציגי פורום עוטף ירושלים יצאו מהפגישה מעודדים מדברי ראש הממשלה בדבר הפתרונות לבעיית הבנייה הבלתי חוקית באזור גוש אדומים.

מפורום עוטף ירושלים נמסר: ״אנו מברכים את ראש הממשלה על נכונותו להביא לפתרון קבע את הבעיות שהוצגו בפניו בדבר הבנייה הבלתי חוקית הנעשית במימון אירופי. אנו מלאי ציפייה כי אכן הדברים והפתרונות שהועלו בפגישה יבואו לידי יישום״.

אביחי שורשן: ״מברך מאוד על הפגישה ביוזמת ראש הממשלה אשר מבין את חומרת הנעשה בשטח ורצה לשמוע מהתושבים ואנשי השטח החווים את המציאות של פלישת הבדואים לשטחי C בעוטף ירושלים על הבעיה ועל הפתרונות שניתנים ליישום. אנחנו מלאי תקווה ונכונות להמשיך לעבוד עם גורמי הביטחון והאכיפה לצד משרד ראש הממשלה כדי שמה שנאמר בפגישה אכן יישום בשטח״.

צילום: פורום עוטף ירושלים
צילום: פורום עוטף ירושלים
ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.