ועדת העבודה הרווחה והבריאות בכנסת, העבירה הבוקר (ג')  את הצעת החוק של יו"ר ועדת המשנה לכ"א בצה"ל, ח"כ (ליכוד), שמטרתה להביא לביטול התקנים של השירות הלאומי-אזרחי בארגונים שעיקר מימונם מגיע מממשלות זרות, ברוב של 7 ח"כים ללא מתנגדים. הצעת החוק צפויה לעבור במליאת הכנסת בקריאה שנייה ושלישית בשבועות הקרובים במסגרת הצעת החוק הממשלתית בנושא.

מי מממן את המצלמה? צילום: אתר בצלם
"" – לא יקבלו יותר תקני .  צילום: אתר בצלם

הצעת מבקשת לשים סוף לתופעה בה גופים היוצאים נגד המדינה נהנים מפרותיה דרך קבלת תקני שירות לאומי וכן לדאוג לכך שהשירות הלאומי-אזרחי שמדינת ישראל מממנת, לא יתאפשר בגופים אשר עלולים להוות חלק מהמאבק הפוליטי הבינ"ל במדינת ישראל, אלא אם באישור השר הממונה על השירות הלאומי אזרחי.

ח"כ אוחנה אמר: "מטרת החוק היא לחזק את המערכת החיסונית של מדינת ישראל. לא ייתכן שאנו בעצמנו נספק כח אדם מסובסד לארגונים הפועלים למען אינטרסים של מדינות זרות, מציגים את מדינת ישראל כפושעת מלחמה, מגנים על גדולי הטרוריסטים ומוציאים את דיבתם של חיילי צה"ל המגנים על כולנו לילות כימים", והוסיף "מציע ל'בצלם' להתחיל לחפש מקורות אחרים שיספקו להם כח אדם".

מנכ"ל תנועת "" , אשר תנועתו הובילה את המאבק בסוגיית תקני השירות הלאומי לארגונים שעיקר מימונם ממשלות זרות אמר כי: "הצעת חוק זו תשים סוף למציאות האבסורדית בה ארגונים אשר עיקר מימונם מממשלות זרות, מנצלים לתועלתם ולרעת המדינה הטבות המסובסדות על ידי משלם המסים הישראלי".

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.