על רקע אי הוודאות הפוליטי סביב הרכבת הממשלה הבאה, אחד התרחישים האפשריים הוא ממשלת מיעוט של כחול לבן עם יתר מפלגות השמאל וליברמן או המפלגה המשותפת כשאחת מהשתיים תתמוך בממשלה מבחוץ. תרחיש זה נועד אך ורק כדי לנשל את נתניהו מכס ראש הממשלה, גם אם לחודשים בודדים שכן ממשלה כזאת לא צפויה לצלוח יותר מכמה חודשים. על רקע זה, נפגש עד כה ח"כ בני גנץ עם חברי הרשימה המשותפת, מרצ, ישראל ביתנו וכן עם מפלגת העבודה- גשר.

בפגישה שנערכה היום בין יו"ר כחול לבן בני גנץ ליו"ר העבודה- גשר נרשמה, לדבריו של פרץ, התקדמות במשא ומתן. חבר הכנסת עמיר פרץכתב בחשבון הפייסבוק שלו "אני שמח לדווח לכם כי חלה התקדמות משמעותית במשא ומתן בין העבודה – גשר בראשותי לבין כחול לבן״.

ח"כ פרץ פירט את הדברים עליהם סיכם עם ח"כ גנץ:

"הגענו להסכמות דרמטיות בנושא העלאה משמעותית של שכר המינימום במשק, הגענו גם לסיכום על הפסקת ההעסקה הקבלנית בשירות הציבורי בדגש על מורי הקבלן. כמו כן, סוכם על מתווה פורץ דרך של חינוך ציבורי חינם מגיל אפס, וכן על הגדלת תקציב תנועות הנוער והמכינות קד”צ החילוניות ועל החזרת אחריות הממשלה על מסגרות חסות הנוער.

בנוסף, סיכמנו על מתווה שיסייע לפתור את משבר הדיור הציבורי ועל תקצוב ממשלתי מלא של התכנית הלאומית למיגור האלימות נגד נשים". לדבריו, המשא ומתן עדיין בעיצומו: "אנחנו נחושים לצמצם את הפערים האדירים בחברה בישראלית" הוסיף ח"כ עמיר פרץ.

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.