הבטיח מדליה. שגיא מוקי. צילום: עמוד הפייסבוק של אורן אהרוני

 

עוד מדלייה לג'ודו הישראלי באליפות אירופה. אחרי שתי הזכיות ביום הפתיחה של גפן פרימו וטל פליקר במדליות ארד בתחרות הנערכת בתל אביב, זכה אתמול (ו') הג'ודוקא שגיא מוקי במדליית זהב אחרי שגבר על סמי שושי הבלגי. היום זכה פיטר פלצ'יק במדליית ארד, ובכך הייתה זו אחת ההופעות הטובות של נבחרת הג'ודו הישראלית בטורנירים הבינלאומיים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח הערב (שבת) עם מוקי וברך אותו על זכייתו באליפות אירופה בג'ודו המתקיימת בישראל. "אתה אלוף כחול-לבן על אדמת כחול-לבן", אמר נתניהו. "מישהו שמבין בזה אמר לי לפני כמה ימים ש'ישראל היא מעצמת ג'ודו', אז אתה מוביל את השדרה. כל הכבוד לך".

"זו באמת גאווה ישראלית. אני חושב שזה משהו שקשור ברוח של המדינה שלנו. אנחנו אוספים כל מיני יריבים כבר הרבה שנים אבל אנחנו תמיד, כמו שכבר ראינו בתחרויות האלה, שולחים גם את היד לשלום. השילוב של הדברים האלה, התחכום, המיומנות והנחישות, אלה דברים שמעוררים הרבה השתאות והרבה גאווה. כל הכבוד לכם".

2204933-18
לא היה היום שלו. אורי ששון. צילום: אסף קלינגר

 

שגיא מוקי השיב לרה"מ: "אני רוצה להודות לך, זה מיוחד להתחרות בארץ, זה חלום של כל ג'ודאי. אני שמח שהדברים התחברו לי, והצלחתי לסיים במקום הראשון ולשמוע את כל הקהל פה שר על אדמת ישראל את התקווה. תודה לך על הברכות, אני מאוד מאוד התרגשתי".

פיטר פלצ'יק זכה במדליית ארד במשקל של עד 100 ק"ג אחרי ניצחון על ניאז בילאלוב הרוסי בן ה-23. אכזבה נרשמה מכיוונו של המדליסט האולימפי אורי ששון, שהפסיד לטמירלן בשאייב הרוסי בשלב שמינית הגמר.

תמול התחרו עוד שלושה מתמודדים ישראלים: בקטגוריית משקל של עד 73 ק"ג טוהר בוטבול הודח בסיבוב השני ואורון גינר הודח כבר בסיבוב הראשון עם הפסד לאיגור ונטדקה הגרמני. אצל הנשים, גילי שריר רשמה הופעה מוצלחת במשקל של עד 63 ק"ג וניצחה שני קרבות בצורה מרשימה, אך נכנעה ברבע הגמר לאליס שלזינגר, הישראלית שמצייגת את בריטניה, ולאחר מכן הודחה מבית הניחומים.יום התחרויות הזה נפתח עם דקת דומייה לזכרם של עשרת הרוגי האסון הכבד אמש בערבה.


:עוד באותו נושא