הווארד שולץ, הילד היהודי והעני, שגדל בברוקלין והפך לבעלים של רשת בתי הקפה הגדולה בעולם, הודיע השבוע (שני) כי החליט לעזוב את תפקיד היו"ר, לאחר 36 שנה בחברה. בראיון שהעניק לניו-יורק טיימס אמר כי הוא בוחן אפשריות עתידיות, בהן גם משרה ציבורית.

הווארד שולץ. צילום: באדיבות ויקיפדיה

 

שולץ, חבר בולט מפלגה הדמוקרטית, וממתנגדיו הקולניים של הנשיא טראמפ ומדיניותו השמרנית, כתב במכתב הפרישה ששלח לעובדי החברה: "אשקול מספר אופציות לגבי עיסוקי בעתיד, החל מפעילות פילנתרופית וכלה בפעילות בשירות הציבור, אבל אני עוד רחוק מלקבל החלטה לגבי עתידי".

בשנת 2015, הובילה חברת סטארבקס תחת ניהולו קמפיין אנטי-גזעני. הקמפיין נחל כישלון לאחר ששני בחורים שחורים נעצרו באחד מבתי הקפה של הרשת בפילדלפיה רק כי ביקשו להשתמש בשירותים ולא הזמינו דבר. הארגון היהודי 'הליגה נגד השמצה' גויס על מנת העביר סדנה לעובדים, אולם נתקל בהתנגדות ובהפגנות יומיומיות מחוץ לחנות, אולי בשל הבחירה בארגון יהודי ולבן (בעבר היה הארגון פעיל מאוד נגד אנטישמיות וכיום התרחבו מאבקיו מרק אנטישמיות לכלל גזענות).

שולץ סיפר בעבר על החינוך היהודי הנוקשה אותו קיבל בילדותו בניו יורק, ועל המפגש עם הרב צבי פינקל מישיבת מיר בירושלים, ששינה את חייו. בשנת 1998 זכה בפרס מטעם הארגון החרדי-ציוני 'אש התורה'. 

ההשערות הן כי יבחר להתמודד ב-2020 מול טראמפ על נשיאות ארה"ב.

לינור בר-אל

לינור בר-אל