ראש המועצה האזורית בני שמעון, ניר זמיר תייחס לצו שהוציא היום שר הביטחון הנכנס נפתלי בנט, על מצב מיוחד בעורף: "אני מברך על ההחלטה של שר הביטחון להכריז על מצב חירום מיוחד בעורף בטווח של עד 80 ק"מ מהרצועה. מדובר על נושא כואב שאנחנו מנסים לקדם לאורך זמן רב, זה מאפשר לתושבי הדרום לעבור את הימים המתוחים האלה עם כמה דאגות פחות, אך מדובר פה על צעד ראשון בדרך להסדרת הנושא. היישובים הנמצאים ב"עוטף של העוטף" סובלים מקיפוח רב שנים מהמדינה, החל מחוסר במיגון ראוי ועד לאי מתן מענה כלכלי בצורת פיצוי, לאחר צוק איתן העסקים המקומיים לא קיבלו פיצויים על ההפסדים הקשים שלהם וההתנהלות הותירה תושבים בדרום חסרי אונים אל מול ביורוקרטיה".

זמיר הוסיף לברך את השר החדש: "אני מברך על מגמת שינוי בנושא זה ועוד ביום הראשון ללחימה. זה ממלא תקווה לראות התייחסות משמעותית שכזו גם ליישובים שעוטפים את עוטף עזה וסובלים מהרגע הראשון של כל מתיחות בטחונית בעזה ועד הרגע האחרון, אך זו רק ההתחלה ויש עוד עבודת מטה רבה על מנת לייצר התייחסות ביטחונית ראויה לאזור. נמשיך לפעול יחד עם הרשויות וכל הגופים הרלוונטיים למען תושבנו ולמען החזרת שגרת חייהם הנורמלית. עם רגיעת המצב הביטחוני, נשמח לקיים בפגישה של ראשי הרשויות בדרום עם שר הביטחון הנכנס וצוות משרדו על מנת לקדם נושא חשוב זה".

כמו כן דווח כי שר הביטחון, נפתלי בנט, נפגש היום (שלישי) לפגישת עבודה ראשונה עם סגן השר, אבי דיכטר. הפגישה עסקה בעדכונים שוטפים לאור הערכת המצב ובהסדרת סמכויותיו של סגן השר דיכטר.

השר בנט תיקף את החלטתו של ראש הממשלה, , והסמיך את סגן השר דיכטר לעסוק בטיפול בענייני העורף באופן שוטף, וביתר שאת בטווח הזמן המיידי, לאור המתיחות הביטחונית.

שר הביטחון בנט ימשיך לעסוק בניהול המערכה למול ראשי צה״ל וזרועות הביטחון.

אלדר ממן

אלדר ממן:עוד באותו נושא