בן בסט חוגג שלישיה. צילום: פייסבוק הפועל חיפה
בן בסט חוגג שלישיה. צילום: פייסבוק

 

היו כאלה שהדביקו למשחק בין בית״ר ירושלים להפועל חיפה את התואר: ״משחק העונה״. העובדה ששתי הקבוצות הגיעו למחזור הרביעי עם מאזן מושלם של 9 נקודות, גרמה לתקשורת לנצל את ההזדמנות שהאלופה וסגניתה פתחו את העונה בצורה מגמגמת כמו גם מכבי חיפה המנסה עדיין לשקם את עצמה, והמשחק בין שתי הקבוצות המדורגות (זמנית) במקום הראשון והשני גרם להתלהבות יתר. זה לא היה מפגש שראוי להיקרא משחק העונה, אבל המשחק עצמו, אחרי 90 דקות, היה ללא ספק משחק מצוין, עם קצב ברמה גבוהה מאוד, קהל דומיננטי בטדי וגם שישה שערים.

עבור הכדורגל הישראלי, המשחק הזה היה בהחלט הצגה שמחזירה את האוהדים ליציעים. אחרי שבית"ר ירושלים נפרדה מהיועץ המקצועי אלי כהן בפסטיבל תקשורתי גדול, אמר לשחקנים באסיפה מיוחדת לפני המשחק שעליהם להתנתק מכל האירועים במועדון ולהתרכז רק במשחק. המאמן, עדיין נחשב זמני, לא עשה שינויים רבים בהרכב, אבל בית״ר בטדי שיחקה עם הרבה התלהבות ורעב.

שחקני בית"ר. צילום: פייסבוק בית"ר ירושלים
שחקני בית"ר חוגגים לפני השוויון של בן בסט. צילום: פייסבוק בית"ר ירושלים

 

הפועל חיפה עם על הקווים הגיעה גם היא עם מאה אחוזי הצלחה למבחן הראשון שלה העונה. חיפה הייתה פחות טובה אבל השחקנים של קלינגר הוכיחו הרבה נחישות ואופי. שהגיע ממכבי תל אביב בעונה שאברה בחוזה של מיליונים, גרם ליואב כץ לומר לא פעם בשיחות סגורות כי ההשקעה הגדולה בחלוץ לא השתלמה, אבל העונה בן בסט מפגין את היכולת שבגללה מכבי תל אביב החזירה אותו לארץ. בן בסט נתן אחד המשחרים הטובים שלו בליגת העל והוא מאותת שהוא בדרך חזרה להיות אותו שחקן מהיר, חד, מוכשר ורעב להצליח.

החגיגה הגדולה בטדי התחילה כבר אחרי 17 דקות כשבן בסט כבש את הראשון לחיפה. עידן ורד, השחקן הכי חם של בית״ר קבע שוויון בדקה ה-23, בן בסט לא נבהל והחזיר את היתרון לחיפה בדקה ה-27 אבל שוב ורד קבע שוויון בדקה ה-39. זו הייתה המחצית הטובה ביותר העונה בליגת העל.

במחצית השנייה ז'אורז'יניו כבש בדקה ה-66 ונתן את האות בפעם השלישית לחגיגה ביציעים, שניות אחדות לפני השריקה לסיום תוספת הזמן של המשחק, בדקה ה-94, שון גולדברג שתופקד כבלם, טעה ואיבד כדור, הגנת בית״ר הרחיקה לא טוב, ביצע עבירה גסה מרחק 17 מטר מהשער של קליימן, הבלם הצרפתי הורחק באדום, בן בסט בעט את הבעיטה החופשית לרשת וקבע שוויון גדול להפועל חיפה ואכזבה גדולה בירושלים.

בסיום המשחק, מרסל , הורחק אחרי שהעליב את השופטים במנהרה בדרך לחדר ההלבשה.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא