שגריר ישראל באו"ם דני דנון בכינוס מרכז הליכוד בינואר 2015. צילום: פלאש 90
שגריר ישראל באו"ם דני דנון בכינוס מרכז הליכוד בינואר 2015. צילום: פלאש 90

פרשת דנון – לבדיקה פלילית: כך הודיע הערב פרקליט המדינה, על דעת היועץ המשפטי לממשלה. בתחקיר שפורסם נטען כי  משכורות בהיקפים של מיליוני שקלים הועברו לחברי ליכוד ובני משפחתם תמורת תמיכה בדנון בפריימריז בליכוד. דנון משמש גם כיו"ר הליכוד העולמי ולפי התחקיר הוא השתלט לכאורה על עמותת "עושים ציונות" והעמיד בראשה את מקורבו יעקב חגואל.

קק"ל העבירה במשך מספר שנים, בדגש על שנת 2014 שהייתה שנת פריימריז בליכוד, מיליונים לעמותה. לפי הטענה, באותה עמותה שימשו רכזים פעילי ליכוד ובני משפחותיהם. על פי התחקיר, המועצה הציונית גם ארגנה לדנון כינוסים בעלי אופי פוליטי על חשבונה

מטעמו של השגריר דנון נמסר: "כל פעולותיו של השגריר דנון בתפקידיו הציבוריים היו תמיד בהתאם לכל הכללים והנהלים ומן הסתם הבדיקה תאשר זאת גם כן. במקביל, אנחנו מקווים שבדיקה דומה תיערך גם במחלקות אחרות של ההסתדרות הציונית וקק"ל שבראשן עומדים נציגים פוליטיים ממפלגות אחרות כמו מרצ, המחנה הציוני ומפלגות נוספות".

בתגובה לתחקיר אמר דנון כי הוא מכחיש בתוקף את הטענות: "אני פעיל בשירות הציבורי יותר מ-20 שנה בתפקידים רבים ולא נפל דופי בפעילות שלי. לפני הגיעי לתפקיד החשוב כשגריר באו"ם כיהנתי כתשע שנים כיו"ר תנועת הליכוד העולמי. מי שמכיר את המוסדות הלאומיים יודע שיש חלוקה של מחלקות על בסיס מפלגתי. גם לתנועת הליכוד יש מחלקה אחת שבראשה עומד איש ליכוד, ואני מאמין שבמוסדות הלאומיים יש מקום לחברים מתנועות מרצ, העבודה והליכוד. אני מחוייב להמשיך לפעול ולקדם את ערכי הציונות כמו שאני עושה היום".

מהמועצה הציונית נמסר בתגובה: "הטענות בכתבה מופרכות וחסרות שחר. אנשי המועצה ממלאים את תפקידם על בסיס ערכי הציונות, אהבת הארץ ותרומה למדינה".

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי


:עוד באותו נושא