שלושה ימים אחרי שבצה״ל החליטו לשנות את הוראות הפתיחה באש בשטח האימונים בצאלים בגלל ריבוי גניבות ציוד צבאי, שלשום (ד') עוד חדירה של כנופיית לבסיס האימונים בצאלים, הפעם נגנב מתחת ידם של החיילים מכשיר לראיית לילה יקר ערך.

הפטריוטים קוראים לעשות סוף לגניבות הנשק בנגב

אחד החיילים בבסיס סיפר לערוץ 20 ״זה פשוט לא יאמן הבדואים עושים פה כל העולה על דעתם. פורצים את הגדר, נכנסים עם טרקטורון, גונבים ציוד ופשוט בורחים״ לשאלה מדוע לא נפתח אש לעברם מאחר והוראות הפתיחה באש שונו סיפר החייל ״אני אישית לא הייתי שם עם הנשק אבל בכל מקרה ההוראה שונתה רק אם גונבים אמל״ח ומשקפת זה לא אמל״ח״.

מדובר צה״ל נמסר בתגובה: ״אתמול בלילה נגנב אמצעי לראיית לילה מבסיס "צאלים" שבדרום הארץ. המשטרה הצבאית החוקרת פתחה בחקירת הנושא."

כזכור, בתחילת השבוע התבשרו חיילי צה"ל על שינוי בנהלי הפתיחה באש, בהם גם ירי לעבר הגנבים עצמם. לפי גורם בצה"ל, "בניסיון משמעותי של נשק צה״ל הורה לבצע נוהל פתיחה באש מלא ובמקרה הצורך לירות לעבר הגנב".

בצה״ל מודאגים בחודשים האחרונים מהעלייה המשמעותית שחלה בגניבת נשק ואמצעי לחימה משמעותיים שמשמשים בעיקר ארגוני פשע. האמל״ח נגנב לעיתים באין מפריע לנגד עיניי החיילים שעד כה נמנעו מירי כחלק מנוהל מעצר חשוד, בעיקר כי זה נעשה בשטח ישראל. הגנבים היו מגיעים באמצעות טרקטורונים, דוגמת בדואים בשטח האימונים בצאלים, היו חוטפים נשקים ובורחים מתוך ידיעה שאף אחד לא יפתח לעברם באש. "החל מהיום הנוהל יכלול ירי לרגליים במטרה לעצור את הגנבים ולייצר הרתעה מלאה כדי להלחם בתופעה שכאמור הלכה וגברה", אמר הגורם הבכיר.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא