הצליחו לחדור לשטח האימונים של לוחמי גדס״ר צנחנים (גדס״ר 35) בצפון בקעת הירדן ונמלטו עם נשקו של אחד מהלוחמים, כך מפרסם היום אתר החדשות 0404. על פי הידיעה, המשטרה הצבאית החוקרת פתחה בחקירת האירוע. גורם צבאי צוטט כאומר כי המקרה "עלול היה להסתיים בפיגוע ובאסון גדול". עוד הוסיף אותו גורם הגדירה את החדירה לשטח האימונים וגנבת הנשק כ"כשל גדול מאוד".
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל

לערוץ 20 נודע כי במסגרת החקירה תיבחן השאלה איך הצליחו להיכנס לבסיס בדואים, לאן נעלמו השומרים על הבסיס ועל הציוד הצבאי. גם החייל עצמו צפוי להיחקר, כיוון שהנשק לא היה עליו. ייתכן כי גם מפקדים יחקרו במסגרת החקירה. 
מדובר צה״ל נמסר בתגובה כי, ״הנושא נמצא תחת חקירת מצ״ח״.

מחיר מחירון

תעשיית הנשק הבלתי חוקית במגזר הערבי פורחת בימים אלו, כשמחרטות פועלות בשטחים. הנשק שהפך לסמל האינתיפאדה השלישית, הקרלו, הוא הנשק הזול ביותר. מדובר בתת-מקלע מאולתר שמחירו נע בין חמשת אלפים שקלים לשמונה עשרה אלף. M16 מאולתר עולה למעלה מעשרת אלפים שקלים ואקדח סטאר שמונה עשרה אלף שקלים. קלצ'ניקוב כ-35 אלף שקלים. אקדח גלוק יעלה שלושים ושמונה אלף שקלים ורובה סער תבור, בו משתמשים לוחמי צה"ל יעלה 80 אלף שקלים. הרובה שנגנב היום, M16 מקורי, עולה כ-65 אלף שקלים.

מוקדם יותר החודש: חטמ"ר בנימין נתפס באבטחה לקויה

יש לציין כי ביוני האחרון בדיקת פתע של מצ"ח העלתה כי שמירת הנשק בבסיס חטמ"ר בנימין לקויה גם היא, כשחוקרים הצליחו לגנוב את צרור המפתחות לנשקייה ללא הפרעה. במבצע לאיתור ליקויים באבטחת כלי נשק בבסיסי צה"ל הצליחו החוקרים ביחידה להיכנס ללא הזדהות לבסיס מפקדת חטיבת בנימין ו"לגנוב" נשקים. החוקרים תיעדו עצמם נכנסים לאחד המשרדים בבסיס ולוקחים את צרור המפתחות של הנשקיה ללא הפרעה. בהמשך נכנסו לנשקיה ולקחו עשרה רובי M-16, מטול רימונים ומאג.
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.