במהלך טקס פרישתה של נשיאת העליון מרים נאור היום (חמישי) מתפקידה הקריאה השופטת את פסק הדין האחרון בקריירה שלה הקובע כי תתאפשר פתיחת בתי עסק בשבתות בתל אביב.

בפסיקה נכתב כי "הסמכות לערוך את ההכרעה הערכית במסגרת חוקי העזר נתונה לעירייה, ולא לשר הפנים". עוד נכתב כי כי "בצד ההגנה על צביונה הייחודי של השבת יש לאפשר לכל פרט ופרט לעצב את השבת שלו על פי דרכו ועל פי אמונותיו ולצקת בה תוכן כראות עיניו".

יסגר בשבת? צילום: פלאש 90.
בג"ץ: תתאפשר פתיחת בתי עסק בשבת. צילום: פלאש 90

 

שנשאה דברים במהלך הטקס אמרה כי מסלול חייה של נאור "השתלב בהרמוניה עם מסלול חייה של מדינת ישראל".

"שר ההיסטוריה הועיד אותך לגדולות", אמרה שקד, "באופן סמלי, בפרישתך היום תם עידן השופטים שנולדו טרם קום המדינה. כשנכנסתי למשרד המשפטים הזהירו אותי שהיחסים עם יהיו קשים, אך העבודה אתך הייתה מהנה, פוריה ומלמדת. היו לנו לא מעט מחלוקות, אך ידענו לפתור אותן. ניסיון לאפיין את פסיקתך ייתקל בקשיים. תגיות מקובלות הן ממך והלאה".

נשיאת העליון מרים נאור ביום פרישתה. צילום: פלאש 90
נשיאת העליון ביום פרישתה. צילום: פלאש 90

 

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט אמר במהלך הטקס: "אנו שופטי ישראל נמשיך לשפוט במצפונינו. נשמור על תפקידו ומעמדו של בשיתוף עם הרשויות האחרות, אבני היסוד במשטר דמוקרטי במדינת ישראל. פסק הדין חייב להיות מקוים כלשונו. אין מדובר בדילמה אין מקום להציג עוד ברירה. חובה לקיים את פסקי הדין של הרשות השופטת, זו משמעות של שלטון החוק".

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.