20:10 24/11/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > המשטרה למני נפתלי: לא יתקיימו עוד הפגנות מול בית היועמ"ש

המשטרה למני נפתלי: לא יתקיימו עוד הפגנות מול בית היועמ"ש

ביהמ"ש העליון הכריע כי לא יתערב בשיקול דעת המשטרה בעניין ההפגנות נגד היועמ"ש בפ"ת. המשטרה הודיעה כי תאפשר קיום הפגנות רק ברישיון ובמיקום שאינו מפריע לסדר הציבורי

צדוק בן משה מגיש העתירה נגד ההפגנות. מתוך 'היום הזה', א'-ה' ב-23:00

ביהמ"ש העליון בשבתו כבג"ץ הכריע היום (ה') כי לא יתערב בשיקול דעת המשטרה בכל הנוגע לקיום ההפגנות נגד היועמ"ש בפתח תקווה. בעקבות ההחלטה הודיעה הערב המשטרה לראשי המפגינים ובהם מני נפתלי כי ההפגנות לא יתקיימו יותר במתחם קניון גנים הסמוך לבית היועמ"ש בשל אופיין. עוד נאמר למפגינים כי מעתה קיום ההפגנות יותנה בקבלת רישיון בלבד.

כזכור, אמש הגיבה המדינה לעתירה בנושא וסברה כי יש להעביר את ההפגנות למיקום שאינו מפריע לסדר הציבורי דוגמת הפארק הגדול. עוד דרשה כי ההפגנות יתקיימו ברשיון בלבד. משכך קבע ביהמ"ש כי אם בכוונת המשטרה לאכוף את עניין הרישיון, אין צורך בהתערבותו.

ההפגנה סמוך לקניון גנים נגד היועמ"ש בתחילת החודש. צילום: תומר נוברג, פלאש 90
ההפגנה סמוך לקניון גנים נגד היועמ"ש בתחילת החודש. צילום: תומר נוברג, פלאש 90

"משטרת ישראל טוענת בתגובתה כי נוכח שינוי הנסיבות המהותי בעת האחרונה, כפי שתיאר זאת העותר – הימשכות ההפגנות, הגידול בהיקפן, מוזיקה שמושמעת במהלך ההפגנה, נאומים שנישאים, הפגיעה בתושבי השכונה, ואף החשש לפגיעה בביטחונם של המפגינים אשר 'גולשים' לכביש הסמוך – אין לאפשר את המשך קיום ההפגנות במיקומן הנוכחי, כי אם במקום מתאים יותר, דוגמת 'הפארק הגדול' בפתח תקווה", כך השופט נועם סולברג בהחלט.

"על רקע שינוי הנסיבות, מוסיפה משטרת ישראל ומציינת כי על המפגינים יהיה לפנות בבקשה לקבלת רישיון לשם קיום ההפגנות; הבקשה תיבחן בגישה חיובית, תוך איזון בין כלל השיקולים הרלבנטיים, ובכפוף לעמידת המפגינים בתנאים שייקבעו על-ידי המשטרה", הוסיף השופ

הודעת המשטרה למפגינים
הודעת המשטרה למפגינים

עד כה התנהלו ההפגנות מדי מוצ"ש בסמוך לקניון גנים ולביתו של מנדלבליט והיוו מטרד לתושבים. חבר מועצת פתח תקווה, צדוק בן משה, עתר בנושא לבג"ץ באמצעות עו"ד מנחם מושקוביץ. היום ברך מושקוביץ על ההחלטה: "בגץ החליט שלא להתערב אחרי שהמשטרה קיבלה את עמדתנו גם לגבי הצורך ברישיון, וגם לגבי הרחקת ההפגנה מהשכונה. כולי תקווה שהמשטרה תעמוד איתן בעמדתה, ולתושבים יוחזר השקט".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ליצמן ונתניהו. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו: "מקווה שליצמן לא יתפטר, נמצא פתרון"

ההודעה הדרמטית של שר הבריאות על התפטרותו מהממשלה בעקבות עבודות תחזוקה בשבת גרמה לסערה במערכת הפוליטית. גלאון השתלחה: "מפלגתו תמשיך לינוק מעטיני השלטון"