בג"ץ אישר את בקשת המדינה לדחות את הגשת תצהיר התשובה לעתירה נגד הקפאת מתווה הכותל. המדינה תמסור את תשובתה עד ל-12 ביולי והדיון במתווה יתקיים ב-30 ביולי כשבהרכב השופטים ישבו נשיאת ביהמ"ש העליון השופטת מרים נאור, השופט חנן מלצר והשופט יורם דנציגר.
בג"ץ יקיים דיון קרוב על ביטול מתווה הכותל. צילום: פלאש 90
בג"ץ יקיים דיון קרוב על ביטול מתווה הכותל. צילום: פלאש 90

כזכור, בתחילת השבוע החליטה הממשלה, לבקשת המפלגות החרדיות, להקפיא את מתווה הכותל שהתקבל בשנה שעברה. במתווה סוכם כי "עזרת ישראל" בה ניתן לקיים תפילה מעורבת – תשופץ. עוד נקבע כי הכניסה למתחם תעבור סמוך לרחבת הכותל וכי האחריות המתחם תועבר לידי כלל הזרמים ביהדות במקום קרן הכותל האמונה עליו עד כה. בעקבות ביטול המתווה הרחבה תשופץ, אך יתר הסיכומים לא יתממשו. בקהילה הרפורמית בארה"ב ובסוכנות היהודית ביטלו מפגשים עם רה"מ בעקבות ההחלטה.

ענת הופמן, יו"ר נשות הכותל: "עם ביטול המתווה אין למדינה תשובה לאף טענה משפטית שלנו. המדינה לא תוכל להתחמק מחובתה לממש את זכותן של נשים לשוויון ולחופש דת ברחבת הכותל". עורכות הדין אורלי ארז-לחובסקי וריקי שפירא-רוזנברג, המייצגות את נשות הכותל אמרו בתגובה: "בהתחשב בהפרת הזכויות המתמשכת ברחבת הכותל, אנו מברכות על כך שבית המשפט קבע מועד קרוב לדיון בעתירה, והורה למדינה להגיש סוף סוף תשובה מלאה לעתירה. העותרות לא מוכנות להשלים עוד עם פגיעה בזכויותיהן ועומדות על כך שתתאפשר להן תפילה כמנהגן ברחבת הכותל".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


עוד באותו נושא