בג"ץ הורה היום (ג') על הליך כפוי בין הורי ילדי המחלקה ההמטו-אונקולוגית והנהלת בית החולים עין כרם, זאת לאחר שההורים כרם דחו את הצעת בג"ץ לגישור עם הנהלת בית החולים. "העותרים שבעי גישורים ואכזבות", מסר עו"ד אליעד שרגא שמייצג את ההורים. בית החולים הודיע מצדו כי הוא מוכן לגישור.
"אי אפשר להישאר אדישים לדריסת חיי ילדינו". מתוך 'לפני כולם' הערב (ג')
לפי הצעת בג"ץ, השופט בדימוס אליקים רובינשטיין שפרש לפני שבועיים היה אמור לעמוד בראש הליך הגישור. מנהל בית החולים הדסה פרופ' זאב רוטשטיין ספג עם כניסתו לדיון קריאות מההורים לילדים במחלקה "מנוול" ו"תתבייש לך".
ראש הרכב השופטים השופט יורם דנציגר אמר לצדדים שיצאו להתייעצות לפני שמסרו את החלטתם: "אנחנו חשבנו שהדבר הנכון זה לא לשמוע טיעונים אלא לשלוח אתכם לגישור. הליך גישור אינטנסיבי שיכול להוביל את הצדדים וההורים והילדים לתוצאה שהיא הכי טובה. ביררנו על מגשרים מתאימים ויש אנשים מצוינים בתחום. שלושתנו הסכמנו שהמועמד המתאים לגשר זה השופט אליקים רובינשטיין, המשנה לנשיאה בדימוס שפרש לפני שבועיים. שוחחנו עם המשנה לנשיאה והוא נתן את הסכמתו והוא יעשה את המהלך ללא עלות".

אוהל המחאה של הורי ילדי הדסה בגן סאקר, אתמול. צילום: פלאש 90
אוהל המחאה של הורי ילדי הדסה בגן סאקר, אתמול. צילום: פלאש 90

 

שר הבריאות יעקב ליצמן פנה היום בעקבות החלטת בג"ץ להוריי הילדים: "לעת הזאת עיני כל נשואות להליך הגישור שנקבע בבית המשפט. אני מבקש מכם לשים את העבר מאחורינו ולתת הזדמנות אמיתית למהלך הזה, לטובת הילדים. אנו ניגשים לגישור בכנות ובשקיפות, כדי למצוא פתרון למשבר הקשה במהירות האפשרית. הלב שלנו איתכם ולנגד עינינו אך ורק טובת הילדים היקרים".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא