שופטי בג"ץ דחו היום (חמישי) את עתירת לאה ושמחה גולדין, הוריו של סגן גבעתי הדר גולדין הי"ד שנהרג במבצע צוק איתן, נגד המדינה.

שמחה גולדין במפגן העוז מול הקריה בת"א. צילום: תומר ניוברג, פלאש 90

 

בעתירתם, קבלו הריו של הדר כי הממשלה אינה מיישמת את הצעדים עליהם החליט הקבינט להפעלת לחץ על חמאס להחזרת אברה מנגיסטו והישאם אל-סייד ואת גופותיהם של הדר ואורון שאול.

בין הצעדים עליהם התחייב הקבינט: אי החזרת גופות מחבלים, מניעת ביקורים של תושבי עזה בהר-הבית, מניעת כניסת בני משפחותיהם של אנשי חמאס לקבלת טיפול רפואי בישראל והחמרה בתנאי מאסרם של אנשי חמאס מעזה.

הדר גולדין הי"ד, אורון שאול הי"ד, ואברה מנגיסטו יבדל"א

 

שופט בית המשפט העליון, ניל הנדל הסביר כי המדינה מקיימת את החלטת הקבינט בנוגע לצעדי הלחץ על חמאס להשבת הנעדרים וגופות החיילים, ולכן אין מקום להתערבות של בג"ץ. לדבריו, אמנם קיימת אי-בהירות בנושא הטיפול הרפואי, אך החריגים בהם הכירה המדינה אינם חוטאים להחלטת הקבינט. .

משפחת גולדין הגיבה על הפסיקה: ״אנו מברכים על כך שבעקבות עתירותינו הממשלה החלה ליישם את החלטות הקבינט ועל כן העתירה הפכה ללא רלוונטית. יחד עם זאת, אנחנו ממשיכים לעמוד על המשמר – על הממשלה והעומד בראשה, בנימין נתניהו, מוטלת האחריות להשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותה על מנת להפעיל מנופי לחץ על החמאס ולהשיב את הבנים הבייתה, כפי שרה״מ התחייב גם באו״ם".

בני המשפחה הוסיפו ואמרו: ״אנו מקווים שלא נצטרך להשתמש שוב בכלים משפטיים כדי שהממשלה תממש את החלטותיה – מספיק לנו להילחם באויב בעזה שלקח לנו את הדר".

 

לינור בר-אל

לינור בר-אל