21:47 18/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > משפט עמונה: האם תהיה דחייה במועד הפינוי?

משפט עמונה: האם תהיה דחייה במועד הפינוי?

בעקבות התערבות שב"כ, ביקשו העותרים הפלסטינים דחייה במועד התגובה לבית המשפט. השופטים נעתרו לבקשה, אך הזהירו: יהיה עיכוב במועד הביצוע

בג"ץ מבהיר: תהיה דחייה בביצוע פסק הדין על עמונה. זו נוסח האזהרה שנתנו שופטי העליון לעותרים הפלסטינים לאחר שאלו ביקשו ארכה במתן התגובה להשיב לטענות המדינה על הסכנות השונות העולו מפינוי היישוב עמונה.

בדיון שהתקיים היום (ה') בירושלים ביקשו העותרים הפלסטינים להגיב לבקשת המדינה לדחות את מועד הפינוי. לפני יומיים הגישה המדינה לבג"ץ בקשה להארכת מועד פינוי המאחז בשבעה חודשים. מהבקשה עולה כי לטענת השב"כ, פינוי בכוח של עמונה טומן בחובו סכנות שונות ועלול להשליך "על ביטחון האזור".

חברי הכנסת בצלאל סמוטריץ' ונאווה בוקר בראיון לתכנית "לפני כולם" על הסדרת עמונה

בבקשה, שהוגשה באמצעות עורכי הדין אבינועם סגל אלעד ורן רוזנברג נאמר כי המדינה סבורה שישנם טעמים כבדי משקל המצדיקים את הארכת התקופה עליה הורה בית המשפט למימוש צווי ההריסה למשך שבעה חודשים נוספים.

לבקשה צורפה גם חוות דעת מסווגת של שירות הביטחון הכללי שהועברה לעיון השופטים בלבד. מהבקשה עולה כי לטענת השב"כ, פינוי בכוח של עמונה טומן בחובו סכנות שונות ועלול להשליך "על ביטחון האיזור".

המדינה מדגישה כי אין מדובר בבקשה להארכת מועד לביצוע פסק הדין לצורך השארת עמונה במקומה הנוכחי. עוד נכתב בבקשת המדינה כי ישנם "טעמים כבדי משקל המצדיקים את הארכת התקופה שעליה הורה בית המשפט למימוש צווי ההריסה למשך שבעה חודשים נוספים, כדי לאפשר למדינה להשלים את הפעולות הנחוצות לצורך העתקת עמונה ממקומה הנוכחי לאחד משני אתרים חלופיים שההעתקה אליהם נשקלת: הראשון באתר המכונה 'שבות רחל מזרח' והשני באתר 'עמונה צפון'".

בבקשה נכתב כי "בהינתן המורכבות, הרגישות והנפיצות הנלוות לפינוי התיישבות בסדר הגודל של עמונה, פועלת המדינה – בראש ובראשונה – לקידום חלופות מטעמה, אשר לעמדתה יש בהן כדי לאפשר את הפינוי בדרכי שלום, ולמצער באופן שיקטין משמעותית את רמות החיכוך בעת ביצוע הפינוי, כמו גם את הפגיעה במשפחות המתגוררות במקום".

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ליטל פתיח

תרבות ההסתה: יותר אויב ופחות פרטנר

ליטל שמש על ההסתה הפלסטינית שניתן למצוא בטלוויזיה וברחבי המדיה החברתית: "עד שלא יפסיקו עם ההסתה לשנאה ולרצח אי אפשר לקרוא לשכנים האלו 'פרטנר לשלום'"