נועם פיאמנטה ויונתן שויצר, שני צעירים בני 16 יזכרו עוד זמן רב את משחק גמר גביע המדינה שנערך אתמול בטדי. עוזי יצחקי, יו״ר איגוד השופטים, ויריב טפר המנכ״ל, השיקו אתמול בגמר גביע המדינה פרויקט חדש במסגרתו שני שופטים צעירים ומצטיינים מלווים את צוות השיפוט הבכיר שמנהל את המשחק.

שני השופטים הצעירים של איגוד השופטים שזכו להזדמנות הנדירה הם נועם פיאמנטה ממחוז צפון ויונתן שויצר ממחוז מרכז. השניים היו צמודים לשופט הראשי אלי חכמון ולצוות המלא שלו (עוזרי השופט דודו ביטון ומתי יעקובוב, שופטי הרחבה זיו אדלר ואיתן שמואלביץ׳ והשופט הרביעי גל לייבוביץ׳), החל מההגעה לטדי ועד לשיחת הסיכום המקצועית של הצוות בסיום המשחק.

בתמונה (מימין לשמאל): שמואלביץ׳, ביטון, שויצר, חכמון, פיאמנטה ולייבוביץ׳. צילום: ההתאחדות לכדורגל
בתמונה (מימין לשמאל): שמואלביץ׳, ביטון, שויצר, חכמון, פיאמנטה ולייבוביץ׳. צילום: ההתאחדות לכדורגל

 

השופט הראשי שניהל מצוין את משחק הגמר, אלי חכמון, אמר: ״אני מרגיש שמלבד הזכות הגדולה שנפלה בחלקי לנהל את גמר גביע המדינה, אני והצוות שעבד עמי נהנינו מאפשרות לחלוק רגעים משמעותיים עם דור העתיד של השיפוט בישראל. נתנו להם הרגשה של שותפות מלאה – בהכנה, ההתנהלות טרם פתיחת המשחק, טיפים חשובים במחצית ואפילו דו קרב פנדלים. זאת חוויה חד פעמית – עבורם ועבורנו. אין לי ספק שרגעים כאלה גורמים לכל שופט צעיר לחלום על היום בו הוא יגיע למעמד של ניהול משחק כל כך יוקרתי. לגבי המשחק עצמו, חשוב לי להודות לשותפים שניהלו אותו יחד אתי. התכוננו למשימה ואני חושב במלוא הצניעות שעמדנו בה בכבוד. היה מרגש לפגוש את נשיא המדינה, שרת התרבות והספורט ולשמוע מהם ומאחרים מחמאות. הן מגיעות לכל האיגוד״.

מנכ״ל האיגוד, יריב טפר: ״אלי והצוות שעבד אתו עשו משחק מצוין. הם ידעו לעמוד באתגר הגדול, במתח ובמעמד המחייב. זה היה מבחינתנו אקורד סיום מצוין לעונה מרשימה נוספת ואני מתחייב שנמשיך לשאוף כל הזמן למצוינות״.

 

 

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20