דף הבית > אקטואליה וחדשות > בגלל העישון: ח"כ גליק פותח בשביתת רעב

בגלל העישון: ח"כ גליק פותח בשביתת רעב

"לא יכול יותר לומר ש'ידיי לא שפכו את הדם הזה'": ח"כ יהודה גליק הודיע כי יפתח היום בשביתת רעב בדרישה משר האוצר כחלון להשוות את המס על טבק לגלגול למס על סיגריה

יום ללא עישון בכנסת: ח"כ יהודה גליק (הליכוד) הודיע אתמול (ב') מעל בימת הכנסת כי יפתח היום בשביתת רעב במחאה על החלטת שר האוצר משה כחלון (כולנו) שלא להשוות את המס על טבק לגלגול למס על סיגריה רגילה. במקביל, גליק מקדם היום יחד עם ח"כ איתן כבל (המחנ"צ), חוק האוסר על פרסום מוצרי עישון וטבק. "אני מודיע רשמית שאת החוק נעביר בקריאה 2-3 כבר במושב הזה", הכריז ח"כ כבל.

"זה הורג, אבל זה זול". סיגריות. פלאש 90

 

לדבריו של ח"כ גליק, "ילדים קטנים מעשנים את הטבק לגלגול, זה הורג, זה רוצח, אבל זה זול. הם קונים את זה במקום במבה. כל ארגוני הבריאות העולמיים מתחננים בפנינו שנשווה את המס לטבק לגלגול ובכך נמנע את העישון". על דוכן הכנסת אף שאל: "מי יעמוד דומיה לזכר 3,000 אנשים שמתו מעישון?".

ח"כ גליק על דוכן מליאת הכנסת. צילום: ערוץ הכנסת

 

"אדון משה כחלון מוציא לשון"

ח"כ גליק הפנה אצבע מאשימה כלפי השר כחלון שלדבריו תוקע את המהלך. "אדון שר האוצר שם פס. ועדת הכספים פה אחד הצביעה וקראה להשוות את המס על הטבק לגלגול כמו על הסיגריות – ושר האוצר משה כחלון מצפמף צפצוף אחד ארוך. ועדת הרווחה והבריאות הצביעה פה אחד להשוות את המס על טבק לגלגול – ואדון משה כחלון מוציא לשון. עברו שישה חודשים והשר כחלון יורק לנו בפרצוף. מבקר המדינה מתחנן 'התחייבתם לשים את המס' – אבל לשר כחלון לא אכפת. גם שר הבריאות מתחנן". הוא אף האשים: "השר כחלון לוקח את הילדים שלנו בני ערובה משיקולים פוליטיים, כך הוא אמר לי".

"לוקח את הילדים שלנו בני ערובה משיקולים פוליטיים". יו"ר כולנו משה כחלון. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

לבוסף הכריז: "מכיוון שבתורה שאני מאמין חיי אדם קודמים לכל, ומכיוון שאני לא יכול יותר לומר ש'ידיי לא שפכו את הדם הזה' – על כן מחר אני פותח בשביתת רעב ללא הגבלה, עד לשר האוצר יתחיל להיות אכפת מילדיי ישראל".

בחודש מרץ האחרון איים ח"כ גליק כי לא יצביע בעד תקציב המדינה במחאה על היעדר העשייה בנושא. אך לאחר שיחה שקיבל מראש הממשלה בנימין נתניהו, בה התחייב בפני גליק להתגייס אישית כדי לקדם הנושא, נעתר גליק וחזר בו מהאיום. כך על פי הדיווח ב'מעריב'.

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

מטען חבלה נמצא בביתו של המיליארדר ג'ורג' סורוס

המטען שנמצא בחבילה שנשלחה לביתו אותר על ידי צוות העובדים במקום. המיליארדר היהודי לא שהה בביתו בזמן האירוע