דף הבית > אקטואליה וחדשות > בגלל הבדלה: הקרן החדשה נגד הפורום החילוני

בגלל הבדלה: הקרן החדשה נגד הפורום החילוני

כיצד הפכה ברכת הבדלה במהלך הפגנה במוצאי שבת לעימות בין אנשי השמאל? ישי פרידמן עם הפרטים

במוצאי השבת האחרונה אבי דבוש ממרצ עלה לנאום בהפגנה בהבימה, ויזם טקס הבדלה בפני הנוכחים. בעקבות כך, יו"ר הפורום החילוני רם פרומן תקף אותו ברשתות החברתיות – מה שהוביל לדיון פנים שמאלי, כאשר מנכ"ל הקרן החדשה לישראל מיקי גיצין תקף בחזרה.

פרומן כתב: "אינני רואה הבדל בין מה שעשה דבוש ממרצ למה שעושה שליח חב"ד המצוי כשהוא מתעקש לשדל לתפילין במקומות ציבוריים כמו שדה התעופה".

מנכ"ל הקרן החדשה מיקי גיצין תקף בתגובה: "טענותיך בפוסט הזה הוא לא מאבק בהדתה או כפייה דתית, אלא מלחמה בכל מי שהוא לא אתה. באופן אישי, אני גם חושב שהוא פוגע במאבק הרחב על מרחב ציבורי פתוח לכולם.

"מה עשה דבוש? הציג בפניך את עולמו המסורתי? מה המנגנון הכופה שהוא הפעיל? האם אתה בתור חילוני נפגע שאדם פרטי מציג את תרבותו בציבור, ואם כן מה הגבול? האם אדם שהולך עם ציצית, כיפה, או אישה שהולכת עם חיג'אב כופה עליך את תרבותה? כפיה, היא משהו שמחליט עבורך באופן אקטיבי מה לעשות ולא כ"כ מאפשר לך אופציות נוספות, ואם זה כ"כ מפריע לך היית יכול לעזוב את המקום".

יש להזכיר כי שני הגופים משתפים פעולה יחד במספר מיזמים, בהם גם "ישראל חופשית", הפועלת לקעקע את זהותה היהודית של המדינה.

אולי יעניין אותך גם

מהיום: מאות אלפי יוצאי יחידות חי"ר יהיו זכאים לרישיון נשק

לפי המדיניות החדשה, יוצאי יחידות קרביות עם הסמכה של רובאי 07 ומעלה יהיו זכאים לבקש רישיון נשק. השר ארדן: "ככל שיהיו יותר אזרחים מיומנים שנושאים נשק - יגדל הסיכוי לסכל פיגועים"