שרי הקבינט התכנסו  בירושלים לדיון בהסלמה בדרום. במהלך הדיון,השרים קיבלו סקירה מראשי מערכת הביטחון על המצב בגבול והמליצו על הפעילות הצבאית הנדרשת.

צילום: דובר צה"ל

 

אלוף פיקוד דרום הרצי הלוי ביקר היום בישובי העוטף והתייחס אף הוא להסלמה בדרום. הוא אמר כי יהיה קשה לשקם את מה שנהרס בתקיפות האחרונות של צה"ל ברצועת עזה. הלוי הוסיף כי "צה"ל מוכן ומכין את עצמו לתרחישים בהמשך, נדע להגיב בעוצמה גדולה יותר ונדע להגיב לכל תרחיש".

בתוך כך, עיריית באר שבע הודיעה כי לא צפויה החלטה בשעות הקרובות בנוגע לקיום הלימודים בעיר מחר, וייתכן כי ההחלטה תידחה עד הבוקר.

משרד הפנים, מצידו, הודיע כי העביר 7 מיליון שקלים ליישובי העוטף, עבור הצטיידות לחירום והמשך מתן שירותים שוטפים לתושבים.

המשלחת המצרית נטשה את עזה

מוקדם יותר היום, , דחה את ביקורו המתוכנן בעזה ורמאללה. אישור לביטול התקבל היום אחר הצהריים, זאת על הרקע הירי מעזה במהלך הלילה לבאר שבע והמרכז.

מוסא אבו מרזוק , חבר הלשכה המדינית של ארגון הטרור הביע את צערו על הביטול.

הפגיעה בבית המשפחה בבאר שבע. צילום: יונתן סינדל – פלאש 90

 

במקביל, המשלחת המצרית שהגיעה רק אתמול בצהריים לרצועה עוזבת כעת. מטרת המשלחת היתה אף היא להביא לידי הבנות בין ישראל לארגוני הטרור הערבים.

בחשבון הטוויטר של סוכנות הידיעות שאהב, המזוהה עם ארגון הטרור חמאס, נמסר הערב כי המשלחת המצרית עזבה את הרצועה דרך מעבר ארז, כשעה לאחר ההודעה על ביטול ביקורו המתוכנן של ראש המודיעין המצרי.

 

בתוך כך, יתכן כי הירי לעבר לישראל מהרצועה, בזמן ביקור המשלחת עורר את זעמם של המצרים, וכאמור המשלחת עומדת לשוב למצרים ללא פרסום הבנות כלשהן.

 

תקיפת צה"ל בעזה. צילום: פלאש 90
נועם אמיר ואסף גבור

נועם אמיר ואסף גבור


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.