ממלא מקום מנכ”ל מועצת יש”ע, יגאל דילמוני, חושף הערב בחשבון הטוויטר שלו הודעה לתקשורת שתכנן ארגון השמאל הבינלאומי ‘’ ובה קורא הארגון לחברות תיירות להחרים אתרי מורשת בישראל.

רק השבוע השיק הארגון עוד דוח חמור שמאשים את מדינת ישראל ברצח פלסטינים תמימים
קוראים לחרם על ישראל. דו”ח אמנסטי האחרון. צילום: רויטרס

 

במכתב קורא הארגון לממשלות להפעיל את כוחן על חברות “שיש להן שליטה עליהן” ובכלל זה “חברות דיגיטליות דוגמאת airbnb או booking.com”, זאת על ידי “פעולות רגולטוריות שיגרמו לכך שהחברות לא יציעו את שירותיהן למתנחלים ישראלים”, לשון המכתב.

“ארגון אמנסטי, ארגון בעור כבש, מעודד של חברות בינלאומיות על אתרי תיירות בישראל”, כתב דילמוני בחשבון הטוויטר שלו והוסיף: “הם הפיצו ידיעה לתקשורת עם אמברגו פרסומי עד מחר בבוקר. שמח להחרים את האמברגו שלהם, ולתת לכל דורש”.

 

השר ארדן הגיב על ההחלטה ואמר: “ארגון אמנסטי הצבוע מדבר בשם זכויות האדם ובפועל מקדם חרמות כנגד אזרחי ישראל כחלק מקמפיין החרם והדה-לגיטימציה האנטישמי. הנחתי את המשרד לנושאים אסטרטגיים לבחון את האפשרות למנוע כניסת ושהיית אנשי אמנסטי בישראל. כמו כן, לפני מספר שבועות פניתי לשר האוצר על להפסיק את הטבות המס לארגון”.

השר ארדן הוסיף ואמר :אני לא יאפשר פגיעה באזרחי ישראל הגרים ביהודה, שומרון, רמת הגולן וירושלים ואמשיך לפעול מול ידידנו ברחבי העולם על מנת לסכל את הכוונות של ארגוני החרם ולגבות מהם מחיר”.

 

שר התיירות יריב לוין אמר: ״שום כוח בעולם לא ישנה את האמת ההיסטורית הפשוטה- ארץ ישראל שייכת לעם ישראל. אנו ניאבק בהחלטה האנטישמית הבזויה הזו, ולא ניתן לאיש להחרים את ישראל או חלקים ממנה. התיירות לישראל וליהודה ושומרון נמצאת בשיא של כל הזמנים וזו התשובה הטובה ביותר להחלטות מבישות מהסוג הזה”.

 

אלון מליק

אלון מליק


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.