מפלגת . צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

בשבוע הבא צפוי לעלות להצבעה חוק יסוד – ישראל מדינת הלאום של העם היהודי (חוק הלאום) בקריאה שנייה ושלישית בכנסת, אך במפלגת הבית היהודי ככל הנראה מתכוונים להתנגד לחוק הדגל של הקואליציה.

עד כה עבדו בליכוד בקדחתנות כדי לשכנע את מפלגות הקואליציה המתנגדות לתמוך בחוק ובהן: ישראל ביתנו, כולנו ויהדות התורה. לאור כוונת יו"ר , ח"כ (הליכוד), להסיר את הסעיף הנוגע לעיגון המשפט העברי בחוק, מתכוונים בבית היהודי להתנגד להצעה.

כזכור, לפני כחודשיים עבר תיקון לחוק יסודות המשפט שהציע ח"כ (הבית היהודי), לפיו בכל מקרה של לקונה בחוק יפנו השופטים אל מקורות המשפט העברי. למרות זאת, סלומינסקי, המכהן כסגן יו"ר הוועדה המשותפת לחוק הלאום וכן כיו"ר ועדת חוקה, קרא לחבריו לסיעה שלא לתמוך בהצעה: "לא יעלה על הדעת שבחוק הלאום לא ייכנס הנושא של , חוק שעבר בכנסת לאחרונה, וראשי הליכוד התחייבו כי ייכנס לחוק הלאום. האם הליכוד החליט לזנוח את המשפט העברי?".

ח"כ ניסן סלומינסקי. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

אמש (א׳) בישיבת ראשי הקואליציה אמר רה״מ בנימין נתניהו כי מדובר בקואליציה מצויינת שברצונו להמשיך איתה "כמעט עד סוף הקדנציה". הוא ציין כי השר יריב לוין גיבש הבנות בחוק מדינת הלאום עם רוב מרכיבי הקואליציה וכי הקצוות שנותרו פתוחים בנושא ייסגרו לקראת ההצבעה ביום שני הבא. "החוק הזה חשוב לנו, כמו שיש חוקים שחשובים לכם. אני מכבד את זה ותכבדו גם אתם כי החוק הזה חשוב לנו מאוד".

רה"מ בפתח ישיבת הממשלה, אמש. צילום: אוהד צוויגנברג, לע"מ
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.