ארה"ב מתכוננת למערכה מול ? ממלא מקומו של שר ההגנה האמריקני, פטריק שנהאן, הציג בפני בכירי המטה לביטחון לאומי של ארה"ב תוכנית צבאית במסגרתה ישלחו 120 אלף למזרח התיכון אם איראן תתקוף כוחות אמריקניים או תאיץ את מאמציה להשיג נשק גרעיני, כך מדווח הבוקר (ג') עיתון ה'ניו יורק טיימס'.

לפי הדיווח, גורמים בממשל האמריקני הדגישו כי התוכנית המעודכנת לא כוללת פלישה קרקעית לאיראן, מה שמצריך כמות גדולה יותר של חיילים. עם זאת, מדובר בכמות חיילים הקרובה למספר החיילים שהשתתפו בפלישת הצבא האמריקני לעיראק בשנת 2003.

את התוכנית הציג שנהאן בשבוע שעבר בהוראתו של היועץ לביטחון לאומי ג'ון בולטון, זאת ברקע התחממות היחסים בין שתי המדינות. ביום חמישי האחרון התבטא הנשיא בעניין ואמר כי עימות צבאי עם איראן הוא תרחיש "אפשרי". זאת לאחר שדווח כי המשטר האיראני הורה לשלוחיו לבצע פיגועים נגד יעדים צבאיים אמריקאים באזור. "אם הם יעשו משהו, הם יסבלו קשות", הזהיר אתמול טרמאפ והוסיף כי זו תהיה "טעות גדולה מאוד מצדה".

 

בשבוע שעבר, ביום השנה להחלטת טראמפ על הנסיגה מהסכם הגרעין, אף הודיע סגן שר החוץ האיראני, עבאס ארקצ'יאיראן, לשגרירי בריטניה, צרפת, גרמניה, סין ורוסיה במדינה כי איראן החליטה להפסיק ליישם "חלק מההתחייבויות" בהסכם הגרעין שנחתם עימה ב-2015. לדברי נשיא איראן חסן רוחאני, "הציונים ואיפא"ק הפעילו לחץ על ממשל טראמפ לסגת מהסכם הגרעין עם איראן".

איראן תפסיק ליישם "חלק מההתחייבויות" בהסכם הגרעין

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.