חמישה משחקים ודי. "בתום פגישה לילית בין הבעלים וההנהלה של מועדון הכדורסל מכבי פוקס תל אביב לבין ארז אדלשטיין, הוחלט לסיים את ההתקשרות עם המאמן, לאור אי התאמה בין הצדדים. רמי הדר ישמש כמאמן הראשי", את ההודעה המדהימה והמפתיעה הזו הוציאה מכבי תל אביב סמוך לשלוש לפנות בוקר, כמה שעות אחרי הניצחון של הקבוצה על הפועל חולון בליגה.

הולך הביתה. צילום: פלאש 90
הולך הביתה. צילום: פלאש 90

כבר במשחק במילאנו היתה ביקורת על המאמן שאינו נותן דקות משחק לישראלים ואף ההתבטאות שלו בנושא הרגיזה את המערכת כולה. גם במשחק נגד חולון אדלשטיין לא נתן לישראלים בעיקר לגל מקל לשחק הרבה והירידה בדקות המשחק וביכולת שלהם גרמה למתחים רבים בין המאמן לשחקנים ולהנהלה. גם חלק מהשחקנים הזרים של הקבוצה לא אהב את היחס של המאמן.

הבוקר התראיין יו"ר מכבי תל אביב שמעון מזרחי לגלי צה"ל והסביר את המהלך המפתיע. "לעיתוי אין חשיבות מיוחדת. ההודעה מסמנת ומבטאת את הסיבה: בין המועדון לבין המאמן היה חוסר התאמה וזה מה שהביא לפיטורים. ההחלטה התגבשה במהלך 48 השעות האחרונות ואתמול אחרי המשחק הוחלט להודיע למאמן עליה. לא צריך להגדיל את הכאב מבחינת שני הצדדים, לא קל להודיע למאמן על הפסקת עבודתו והדברים הובהרו לו. עם כל הכבוד לשחקנים, הם לא הגורם היחיד או הבלעדי להחלטה. היה צירוף של אי הבנות שהתגלו לאחרונה".

מזרחי נשאל האם במכבי מצטערים על מינויו של אדלשטיין: "נפלה החלטה על מאמן ישראלי, בזמן ההוא ההחלטה הייתה נכונה לחלוטין. פנאתינייקוס פיטרה את המאמן שלה לפני שבוע, קליבלנד פיטרה את דייויד בלאט, יש דברים שלא מתיישבים בין מועדון למאמן, זה לא דבר חדש בעולם הספורט".

רמי הדר, מאמן מכבי חיפה לשעבר שהצטרף לצוות האימון של אדלשטיין כעוזרו מונה למאמן. במכבי הגדירו את המינוי כקבוע. קבוע עד ההודעה החדשה.

אפשר לבקר את ההחלטה הדרמטית כל כל, אפשר לבקר על העיתוי הכל כך קצר של פתיחת העונה, אבל אפשר גם להעריך את אומץ ההחלטה של ראשי המועדון שהבינו כי אין חיבור בינם לבין המאמן, השחקנים שעלו להם כעשרה מיליון יורו אינם מרוצים מהמאמן והיכולת שלהם בהתאם, ראשי מכבי הבינו כי אדלשטיין לא ישנה את התנהגותו והתנהלותו ולכן החליטו לקבל החלטה.
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20