קבוצת ההאקרים די.סי ליקס (הדלפות מוושינגטון הבירה) ממשיכה לחשוף סודות מתוככי הבית הלבן. במיילים שנפרצו על ידי הקבוצה, הודה מזכיר המדינה לשעבר בארה"ב כי לישראל יש חימוש גרעיני.

על פי הבלוג, פאוול דחה את ההערכות כי הייתה רחוקה כדי שנה פיתוח, מיצור נשק גרעיני. המיילים, שפורסמו על ידי קבוצת ההאקרים החשודים בקבלת תמיכה מרוסיה, עוסקים בתגובותיו של פאוול לנאום שנשא ראש הממשלה בפני הקונגרס האמריקני, שבוע לפני הבחירות לכנסת.

פאוול וקרי. צילום: מחלקת המדינה של ארה"ב
פאוול וקרי. הסכימו על . צילום: מחלקת המדינה של ארה"ב

המיילים הם תכתובת בין פאוול ושותפו לעסקים, ג'פרי לידס. לידס כתב לפאוול כי "נתניהו אמר את כל הדברים הנכונים על הנשיא אובמה, וכל מה שעשה כדי לעזור לישראל. אבל בעצם הוא אומר שההסכם עם איראן הוא 'מסריח', וצריך להיות אידיוט כדי לא להבין את המשמעות של זה".

פאוול ביטא את תחושת מחלקת המדינה, לפיה ארה"ב לא תוכל לקבל את מה שהיא רוצה במשא ומתן. "ה'נערים' בטהרן (כך במקור) יודעים שיש בישראל 200 (טילים) המכוונים לטהרן, ולנו יש אלף", כתב פאוול.

"כפי שאחמדינג'אד עצמו אמר: 'מה היינו עושים עם טיל אחד? מלטשים אותו?' דיברתי באופן פומבי גם על צפון קוריאה וגם על איראן. אנחנו נאיים לפוצץ את הדבר היחיד שאכפת להם ממנו: הישרדות המשטר. נראה לך שהם ירצו כעת אפילו לעשות שיגור ניסיון?".

פאוול התייחס גם אל מדיניות הגרעין של ישראל וכתב: "ישראל, שאינה חתומה על האמנה למניעת הפצת נשק גרעיני, שומרת על עמימות לגבי מספר כלי הנשק הגרעיניים, גודלם, ואפילו לגבי עצם קיומה של תכנית הנשק הגרעיני שלה".

פאוול מביע הסכמה עם גישת הבית הלבן, לפיה הסנקציות שהוטלו על טהרן לא יצליחו: "הם (איראן) אומרים, ובצדק, כי יש להם את כל הזכות להעשיר אורניום לצרכי ייצור אנרגיה. הרוסים עזרו להם לבנות את הכור בבושאר. לא קיימות מספיק סנקציות כדי לשבור אותם. יש המון בולשיט מסביב על התקדמות התוכנית הגרעינית שלהם. ביבי אוהב לומר שזה 'במרחק של שנה', כמו גם חבר'ה מהמודיעין שלנו – אבל הם אומרים את זה כל שנה. אני לא חושב שזה דבר שקל כל כך לעשות".

בהמשך לדברים אלו, מביע פאוול תמיכה בסופו של דבר תמך בהסכם הגרעין של אובמה ואמר כי "עסקת איראן היא טובה למדינה שלנו ולבעלי בריתנו".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.