יו"ר איגוד הג'ודו הישראלי משה פונטי בפגישה באבו דאסי עם נציגי איגוד הג'ודו של איחוד האמירויות ואיגוד הג'ודו העולמי. צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של איגוד הג'ודו העולמי
יו"ר איגוד הג'ודו הישראלי משה פונטי בפגישה באבו דאבי הג'ודו העולמי. צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של איגוד הג'ודו העולמי

אתמול (ש') במהלך פגישה בין נציגי איגוד הג'ודו העולמי, איגוד הג'ודו הישראלי וזה של איחוד האמירויות (שאבו דאבי היא בירתו, ע.ד) הובטח לישראל כי יעשה כל מאמץ שבטורניר הגראנד סלאם שייערך במדינה בשנה הבאה – יוכלו המתחרים הישראלים להופיע עם סמלי המדינה. כך דווח ב- ynet.

לפי הדיווח, מוחמד ת'אלוב אלדריה הבן -נשיא איגוד הג'ודו של איחוד האמירויות התחייב לעשות כלל יכולתו כדי שבשנה הבא לא ישנה מקרה בו ייאלצו מתמודדים ישראלים להתחרות ללא סמלים על מדיהם.

הנבחרת הישראלית חוגגת באבו דאבי. צילום: איגוד הג'ודו
הנבחרת הישראלית חוגגת באבו דאבי. צילום: איגוד הג'ודו

יו"ר איגוד הג'ודו הישראלי משה פונטי צוטט ב- ynet בתגובה לדיווח: "זה תהליך ואולי הוא קורם עור וגידים. הודינו להם על האירוח שהיה יוצא מגדר הרגיל. אנחנו מרגישים חופשיים והיה שבוע של כיף, שהסתיים עם חמש מדליות".

למרות ההתנגדות להופעת הספורטאים הישראלים עם סמלי ישראל הגיעו הנציגים להישגים מרשימים. המדליסט האולימפי אורי ששון ופיטר פלצ'יק זכו במדליות ארד, ששון מעל 100 ק"ג ופלצ'יק עד 100 ק״ג. גם הג'ודוקא גילי כהן זכה במדליית ארד, טוהר בוטבול זכה בארד (עד 73 ק"ג)  וטל פליקר זכה במדליית הזהב עד 66 ק"ג.

 עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20