הלילה (רביעי) פעלו לוחמי צה״ל ומג״ב בכפר אל עמרי שברמאללה, להמשך מיפוי ביתו של המחבל שרצח את לוחם דובדבן סמל ראשון הי"ד לקראת הריסתו.

צילום: דובר צה"ל

 

במהלך הפעילות, התפתחה הפרת סדר אלימה שבמהלכה יידו אבנים והשליכו בקבוקי תבערה ומטען לעבר כוחותינו, אשר הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות. אין נפגעים בקרב כוחותינו.

בתוך כך, במהלך הלילה עצרו כוחות הביטחון ברחבי יהודה ושומרון 7 מחבלים החשודים במעורבות בפעילות טרור, טרור עממי ובהפרות סדר אלימות לעבר אזרחים וכוחות הביטחון. הם הועברו לחקירת שב"כ.

צילום: דובר צה"ל

 

מזכ"ל האיחוד הלאומי אופיר סופר הגיב לסחבת הצבאית: "רונן לוברסקי ז"ל נהרג מהשלכת פלטת שיש לעברו במהלך , וגם הלילה סמוך לביתו של המחבל התנהלו קשות. הליך ההכנות המסורבל לקראת הריסת בית מחבל מגוחך ולא אפקטיבי", זעם והוסיף, "ספק אם מדובר בהכנות להריסה או בקמפיין אישי של שר הביטחון שבא לטשטש את אוזלת היד המתמשכת שלו בביצוע מדיניות הריסת בתי מחבלים והמלחמה בטרור".

"כשליברמן ישב באופוזיציה בתחילת הממשלה הנוכחית הוא ידע טוב מאוד לתקוף את קודמו בתפקיד שלא עושה די בכדי להביא ביטחון למדינת ישראל. במקום לייצר כותרות חסרות תוכן מוטב ששר הביטחון ליברמן יעסוק במלחמה בטרור".

כזכור, לפני כשבוע התפרסם כי הבניין בו מתגוררת משפחתו של המחבל הוקם על מגרש שבו כבר נהרס על ידי צה"ל בשנת 1990, בעקבות פיגוע אחר שביצע אחיו.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.