על פי פרסומים של שני ארגוני תנועת החרם על , בנק ההשקעות הבינלאומי אישר להם כי נטש לחלוטין את השקעתו בחברת ' מערכות' הישראלית, לפיתוח וייצור מערכות אלקטרוניות ואמצעי לחימה, המוכרת מערכות לצה"ל "המשמשות להתקפות על פלסטינים", זאת לאחר לחץ שהפעילו במשך כשנה. שני הארגונים,  ו-Palestine Solidarity Campaign, טוענים כי מעל 24 אלף איש פנו ל-HSBC הבריטי בדאגה באשר להשקעותיה ב'אלביט' ובחברות אחרות שמוכרות נשק לצבא הישראלי.

בנין HSBC בלונדון. צילום: Ruptly

 

"'אלביט מערכות' היא אחת מיצרניות הנשק הגדולות בישראל, הידועות לשמצה במזל"טים הקטלניים המשמשים בהתקפות על אזרחים פלסטינים, ומשווקות בחו"ל כ'מוכחות'" ביעילותן, הסבירו הארגונים. "HSBC עשה צעד ראשון חיובי בכך שחיסל השקעותיו ב'אלביט מערכות', המייצרת מל"טים, לבן, מערכות ארטילריה שמאפשרות ירי פצצות מצרר, וטכנולוגיות אחרות המשמשות למתקפות נגד אזרחים פלסטינים", טענה, רבקה ברנרד, מארגון War on Want’s ובירכה על המהלך שלטענתם עבר.

"". אלביט מערכות

 

ארגוני החרם אף הבטיחו להמשיך את הקמפיין, שכן לדבריהם, HSBC מקיים קשרים עסקיים עם יותר מ-12 חברות אחרות המוכרות נשק וטכנולוגיה לצבא הישראלי "ומשמשים להפרת ". בהן חברת הטרקטורים קטרפילר () אשר מולה מתנהל מאבק מזה תקופה סביב הריסת הכפר הבדואי-פלסטיני חאן אל-אחמר. גם חברת 'BAE מערכות' הבריטית, ש"נשק מתוצרתה משמש לביצוע פשעי מלחמה על ידי ישראל, ערב הסעודית ומשטרים דכאנים אחרים", מסומנת כמטרה.

עימותים בחאן אל אחמר. צילום: הלל מאיר, TPS

 

עם זאת, מ'אלביט' נמסר בתגובה: "אנחנו לא קיבלנו שום הודעה מ-HSBC בעניין".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.